şükela:  tümü | bugün
 • 1991 doğumlu çek basketbolcu. cajasol sevilla takımında forma giyiyor. 1.99 boyunda 2 ve 1 numara oynuyor. en önemli özelliği avrupalı için çok iyi sayılabilecek zıplama yeteneği. ispanya süper kupası kapsamında yapılan smaç yarışmasını kazanarak bu konudaki hünerlerini tüm avrupa'ya gösterdi. müthiç bir ilk adımı var ve de fiziğine oranla oldukça da hızlı. aynı zamanda saha görüşü de gayet iyi. bir oyun kurucu için fazlaca uzun olması nedeni ile hücumda savunulması zor, savunmada ise bir kaç pozisyonu tutabiliyor olması büyük avantaj. hem savunmada hem hücumda eşleşme problemleri yaratabiliyor.

  ancak fiziksel olarak çok ince ve acilen kalınlaşması gerekiyor. ayrıca zamanla iki numaraya kayarak gerçek pozisyonu olan shooting guard rolünü üstlenmesi gerekecek ancak şu an için bir iki numara skorerliği yok. patlayıcılığını mutlaka şut olarak da mükemmelleşmesi ile taçlandırması gerekiyor. şayet bunu başarabilirse spektaküler bir oyuncu olmaktan bir yıldız olmaya gidebilir. nba için şansı var ama henüz birinci tur adayı değil. henüz kendisini avrupa'da ispatlaması gerekiyor. euroleague takımlarından birinde kendini gösterebilirse ilk 20 içinde seçilebilecek potansiyeli var.
 • 2012 nba draftı'ndaki en potansiyelli avrupalı yakıştırması yapılıyor kendisi için.
  ilk 15'te bile seçileceğini düşünenler var.
  1 ve 2 numara oynayabildiği yazıyor çoğu kaynakta. ancak tarzının zoran planinic'e benzediği hakkındaki yorumlar beni çok güldürdü.
  boyu iki metrenin üzerinde olan tomas'ın bence nba'de oyun kurucu olması çok zor. şu an öncelikli pozisyonu oyun kurucu olan 2 metre üzeri boya sahip tek oyuncu shaun livingston.

  ayrıca oyun kurucu olmak, süper smaçlar basmak kim, zoran planinic kim?!?!

  drafta dakikalar kala edit: nbadraft.net'te 56. sıraya kadar gerilemiş durumda. seçilemeyecek mi acaba?

  draft sonrası edit: draft öncesi washington wizards drillerinde çuvallamasına, orta mesafe şutları bir türlü sokamamasına rağmen yine wizards tarafından seçildi.
 • (bkz: draft steal)
 • washington wizards tarafından 32. sıradan seçilmiştir. sam cassell çok beğenmiş.
 • istediği zaman maça etki edebilen bir oyuncu kendisi (özellikle avrupa için). önemli özelliklerinden biri bence. nba'de tutunur gibi geliyor.
 • barcelona'ya gitmesi an meselesi.
 • barcelona'da..
 • 91 doğumlu çek oyun kurucu. milli takımda bu adamla vesely'nin alley-oop yaptığını düşünüyorumda mükemmel olur .d
 • dehşet top oynayan çocuk. yazık ki yetmedi. ilk yarı o kadar etkisiz kalmasa çek cumhuriyeti maça sonuna kadar tutunabilirdi.
 • çok yetenekli bir oyun kurucu. 2015 avrupa basketbol şampiyonasında çok büyük oynadı ve çek cumhuriyeti'nin turnuvayı 7. olarak bitirmesini sağladı. bu sonuçla birlikte çekler olimpiyat vizesini alabilmek için elemelerde mücadele etme şansını yakaladı. eurobasket 2015'in gizli yıldızlarından.