• severim boyle yabancilari. hangi takimda oynarsa oynasinlar severim.

6 senedir istikrarli bir sekilde besiktas formasi giymek, tum hocalarin hep tercih ettigi oyuncu olmak, bu sure icerisinde hem kendi hem de rakip takim oyunculari ile hem saha icinde hem saha disinda tek bir sorun yasamamak, yilda 3-5 gol katkida bulunmak, seyirci ve basin ile polemige girmemek turkiye sartlarinda hele hele besiktas sartlarinda pek kolay olmayan bir durumdur.

ve sen kalk tum bunlarin uzerinde 8-10 ay sonra ilk 11'de forma giydigin mersin idman yurdu macinda ve boktan zemine ragmen 90 dakika sahada kalarak sahanin en iyi futbolcularindan birisi ol.

yonetimin futbolu burada birakmasi icin kendisine ozel jestler yapmasi gereklidir. endustriyel futbol hengamesi icerisinde boyle adamlara ihtiyacimiz var.
  • ben bu adamı izlerken hep 'kazandığı paranın, giydiği formanın hakkı nasıl verilir' sorusunun cevabını alıyorum. böyle bir futbolcu sivok, çok güzel adam.
  • gol sonrasi sol arka ayagini kaldirip iseseydi karakterli olacak topcu. hic olmadi. ama alismak lazim burasi turkiye. cekemeyen, fesat orospu cocuklari cok burada.
  • gidisi ihtimali bile beni derinden uzuyor.

gidisi besiktas icin kotu, kendisi icin iyi olan futbolcular vardir, ornek carew'in gidisi.
    gidisi besiktas icin iyi, kendisi icin kotu olan futbolcular vardir, ornek almeida'nin gidisi.
    gidisi besiktas icin iyi, kendisi icin de iyi olan futbolcular vardir, ornek quaresma'nin gidisi.
    gidisi besiktas icin kotu, kendisi icin de kotu olan futbolcular vardir, ornek bobo, ernst, hilbert.

bu dengede sivok giderse kesinlikle son sinifa yer alacaktir, 31 yasindan sonra cek ligine donemeyecek kadar genc, buyuk bir lige gidip kendini ispatlayamayacak kadar yaslidir.

bu dengede sivok giderse, besiktas onun ayarinda, takimi taniyan, bu kadar karakterli, sorunsuz ve son buyuk sakatligi haric istikrarli ve vefali bir yabanci oyuncuyu asla bulamayacaktir.

herkes sapkasini onune alip dusunmeli.
  • ah ulan sivok
    ben şimdi bir maçın son dakikalarında
    forvetlerden bir cacık olmadıysa maç boyu
    bir korner atışında
    hadi be oğlum sivok
    sen at bari bir tane diyemeyecek miyim?

sikeyim ulan yaptığınız işi.
  • şu sıralar bjk yönetiminin kendisiyle sözleşme yenilemeyeceği ile ilgili haberler basında sıkça çıkıyor ve en sevdiğim beşiktaşlı futbolcu olan bu çek oyuncunun neden gönderildiğini aklım gerçekten almıyor. arkadaş !
    adam senin en istikrarlı oyuncun. yaşı da daha 31 yani nerden baksan 3 yıl daha oynayacak (türkiye kafasına göre), ayrıca halen kendi milli takımının en iyi oyuncusu. uluslararası deneyimi de olan oyuncu. ucuza da oynuyor. pedro franco'yu bile o yetiştirdi. kendisine de çok benziyor oyun tarzı. bir anket yapılsa en çok güvenilen defans da seçilecektir bjk'de. iyi de bu neyin kafası?
    7 sene oynadı ama 2 uzun sakatlık dönemi geçirdi diye mi?
    o halde mustafa pektemek neden oynuyor, uğur boral neden oynuyor, ismail köybaşı neden oynuyor bu takımda? tartışmasız söylüyorum bu saydığım adamların oynadığı maç sayısı bir yılda 10-12 maçı geçmiyor.
    uzun lafın kısası bjk'li arkadaşlara söylüyorum. benim vodafone'lu yeni formamın arkasında "sivok" yazıyor. sizinkininizde "ba" yazsın.

not: bjk kültürünü içine sindirmiş bütün kartallar benim gibi düşünüyor.
    teşekkürler tomas
    teşekkürler kaptan
  • tomáš zápotocny ile birlikte 2008-09 sezonunda beşiktaş'a transfer olduklarında ilk sezon şampiyonluk kupasını kaldırmışlardı.

ertesi sezon tomáš zápotocny bursa'ya transfer olduğunda 2.sezonda 2.şampiyonluğuna ulaşıyordu.

şimdi sivok bursa'ya giderken bursa'nın başına zápotocny li kadroyu şampiyon yapan ertuğrul sağlam döndü yine.

(bkz: lan yoksa) ??
  • yeni stadımızda bir kez de olsa kendisini canlı izlemeyi istediğim, takımın en eski ve istikrarlı oyuncularından birisidir.

tomas sivok kim ne derse desin beşiktaş futbol takımında iz bırakmış ve kaptanlıklar yapmış bir futbolcudur. beşiktaş'ın avrupadaki pek çok zaferinde kendisinin olumlu futbolunu hatırlamaktayım. bu adam beşiktaş için kanını da akıtmıştır, goller de atmıştır, asla ruhsuz da oynamamıştır.

mevcut stoperler arasında ersan'dan, atınç'tan ve pedro franco'dan daha çok kendisine güvenmekteyim.
  • "beşiktaş profesyonel bir kulüp ancak amatörler tarafından yönetiliyor"

hz. guti

aslında bu sözü demirören döneminde söylemişti ancak geçen sürede pek bir şey değiştiğini söyleyemem.

geçen sezon başından beri yabancı sınırından dolayı yerli oyunculara eğilim gösteren ve bir yapılanmaya gidileceğini belirten fikret orman yönetimi gerek takım içi sözleşme yenilemelerinde gerekse yapılan yerli transferlere para bayılırken galatasaray yabancı transferlere para yatırmaya devam ediyordu.

eğer bahsedildiği gibi devam edilseydi beşiktaş bu durumdan kârlı çıkacaktı. yaşlı bir kadroya sahip olan fenerbahçe ve kadrodaki yabancı oyuncu sayısından dolayı galatasaray bu seneden itibaren yerli oyuncuların peşine düşecekken beşiktaş oturmuş kadrosuyla bir adım önde olacaktı.

lâkin bu olmadı. yabancı sayısının 14'e çıkarılmasında başını galatasaray'ın çektiği güruhun istediği oldu ve bu uygulamadan vazgeçildi.

peki bu durumdan zararlı çıkacak olan ve belki de en çok tepki göstermesi gereken beşiktaş yönetimi ne yaptı? çıtını bile çıkarmadı. sus pus oldu. transfer rekabetinde uefa yaptırımından dolayı galatasaray ve fenerbahçe'ye kafa tutamayacak olan beşiktaş bu yabancı kuralının esnetilmesinden sonra bir adım daha geriye düşecek vaziyete gelecek.

bütün bunları buraya neden yazdım?

çünkü tüm bunlara rağmen, takımın en tecrübeli, şampiyonluk duygusunı yaşamış, kaptanlığını yapmış, sahadan olduğu her zaman sonuna kadar mücadele etmiş, oyunculara sahada rehberlik eden ve takımının en çok sıkıntı çektiği mevkisinde görev alan bu oyuncusunu bu yabancı kuralının esnetildiği ve transfer yapamama riskininin olduğu bir sene öncesinde sözleşmesini yenilememe kararı aldı.

ne diyeyim bilmiyorum? fikret orman'ın başkan olmasını 2004'teki seçimden beri isteyen birisiydim. fakat başkan olduğu dönemden beri hayâlkırıklığı yaşatmaya devam ediyor.

her lâfı stat yaptım, yapıyorum oldu.

allah vodafone arena'nın belasını versin. inönü varken daha mutluyduk.
  • helal olsun lan adama. golünü attı ama efendi efendi kendince yaşadı gol sevincini
    (bkz: iyi ki beşiktaşlıyım)
hesabın var mı? giriş yap