şükela:  tümü | bugün
 • bugün açılacak world of warcraft raid'i. lore için önemli bir raid olmasının yanı sıra normal difficulty'de boss'larından 895+ item level'lı item'lar düşmesi sebebiyle oyuncular tarafından merakla beklemektedir.

  --- spoiler ---

  son boss kil'jaeden.

  --- spoiler ---
 • güzel ve keyifli raid. bol bol oda bölme ve stacking debuff var. demonic inquisition ve maiden of vigilance son zamanlarda gördüğüm en yaratıcı raid dövüşlerinden.

  raid'e şöyle bir bakarsak (normal kil'jaeden'i geçen cumartesi kesmiş tamamen casual bir raiderın gözünden):

  goroth genel olarak kolay. önceki raidin ilk bossu skorpyron'un makyajlısı. raidiniz salak değilse ya da şanssız değilse sıkıntı yaşanacak bir boss değil. eğer bu abide birden fazla wipe yediyseniz guild değiştirmeniz tavsiye olunur.

  demonic inquisition yaratıcı bir boss olmuş ama genel olarak çok dramatik anlar yaratacak mekaniklerinin olmaması bir sıkıntısı. gerçi raidin ilk bosslarından oldukları için çok da bir şey beklememek lazım. yine de trilliax'ın lazeri gibi biraz daha oyuncuyu dikkatli olmaya yönlendirecek, daha etli bir mekanik hoş olabilirdi.

  harjatan genel olarak çok bir komplikasyonu olmayan bir boss, ama drenched mekaniği arkadaşı bir dps check yapıyor. yine de "raid salak değilse takılınmaz" bosslarından.

  mistress sassz'ine oyunun ilk sıkıntılı bossu, mythic world first yarışında da guildlerin ilk takılma noktalarından oldu zaten. bir çok dikkat gerektiren mekaniği var ve çok seri bir şekilde wipe'a götürebiliyor.

  sisters of the moon da sıkıntılı bir boss. özellikle üst üste gelen heal shield/damage shield mekaniği ile gayet acımasız bir hps/dps check ve meşakkatli bir add mevcut. üstüne alınan damageı arttıran bir stacking debuff gelince üzebilen bir dövüş olmuş genel olarak.

  desolate host çok yaratıcı ve eğlenceli bir dövüş, ve aklı başında bir raid leader gerektiriyor, ama çok büyük bir zorluğu yok. genel olarak raid salak değilse en fazla bir iki wipe ile geçilebilir, o da alışma süresi olarak.

  maiden of vigilance muhtemelen bu raidin en hata kaldırmayan bossu, zira herhangi bir oyuncunun bir anlık dikkatsizliği anında wipe sebebi olabiliyor. özellikle casual raidler özellikle raid saatlerinin sonlarına da denk geliyorsa bu ablada bol bol wipeı göze almalılar.

  fallen avatar çok ciddi bir dps check, ve muhtemelen mythic yarışında esas gatekeeper olacak boss. zira belli bir dps düzeyinin altında kesinlikle kesmek mümkün değil. mekanikler açısından aşırı bir ölümcüllüğü yok, dps'ler açısından bir miktar hata kaldırıyor, lakin tanklar açısından kesinlikle sıfır hata ile oynanması gereken bir boss. ayrıca biri main boss olarak genel, biri de maiden of valor'un kalkanı şeklinde anlık iki çok hassas dps check barındırıyor.

  kil'jaeden konusunda çok yorum yapamayacağım, zira ilk fazda yattım, sonra guild kesti, onun için kavganın içinde olmanın ne kadar dramatik olduğu konusunda çok bir kanaat oluşturamadım. ama bazı anlarda çok aşırı kalabalıklaşan, zor ve çok fazlı bir dövüş. yine de edindiğim kanaat gul'dan kadar kasmadığı yönünde oldu. xavius'tan zor, gul'dan'dan kolaydı denebilir genel olarak. gul'dan'ın ölümcül üçüncü fazı kadar yıkıcı bir his vermedi. tabii bu dövüşün çoğunu yerde yatarak geçiren bir ranged dps'in kanaatleri, bu cumartesi ikinci turda hakkıyla kesebilirsek fikrim değişebilir.
 • tahmin ettiğim gibi fallen avatar'ın mythic world first yarışını kilitlediği raid olmuştur.

  method tarafından ilk maiden of vigilance kill 5 gün önce alındı, o zamandan beri 24 guild daha maiden'ı kesmesine rağmen avatar'da halen hareket yok. guildlerin saç baş yolduklarını tahmin ediyorum.

  edit: derken bir kaç saat önce method fallen avatar'ı kesti. hadi bakalım, method'a bir zafer daha geliyor gibi görünüyor.

  edit 2: method avatar'ı keseli 2 gün oldu, avatar aşamasında 24 guild var, hala başka kesen yok. ne kadar adamın ebesine zıplayan bir boss olduğu bir kere daha kanıtlandı avatar'ın.
 • sisters ve desolate nin bulunduğu wingdeki tuzakların hepsine lanet ettiğim raiddir.
  neyse,bir kere gördük tekrar aynı hatayı yapmam.
 • orjinal gul'danın ölmeden önce kendi kanı ile yazıp çizdiği rünler hala duvarlardadır.

  https://www.youtube.com/watch?v=hepqpwoadlw