şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tomb raider 4 olarak bilinen oyun.
  tomb raider serilerinin en zorudur. çünkü olaylar biraz karı$ık gitmektedir. birkaç kez ileri bölümdeyken geri bölüme gitmek zorunda kaldığınız için olayları çözmesi biraz daha zordur.

  ki$isel fikir: zaten "tomb raider the last revelation" ı bitiren de gerçek bir tomb'cudur.(bkz: $ifresiz bitirmek) (bkz: yardım almadan bitirmek)
  (bkz: tomb raider 5)
 • her yeni versiyonu cikdiginda daha da sikkola$an artik yeter dedirten oyun...
 • mısır'da geçer. o bölgedeki mitolojik simgeler, olaylar ve kahramanlar çok güzel kullanılmıştır.
  aha da bölümleri;

  1 - angkor wat
  2 - race for the iris
  3 - the tomb of seth
  4 - burial chambers
  5 - valley of the kings
  6 - kv6
  7 - temple of karnak
  8 - great hypostyle hall
  9 - sacred lake
  10 - tomb of semerkhet
  11 - guardian semerkhet
  12- desert railroad
  13 - alexandria
  14 - coastal ruins
  15 - catacombs
  16 - temple of poseidon
  17 - the lost library
  18 - hall of demetrius
  19 - pharos, temple of isis
  20 - cleopatra's palaces
  21 - city of the dead
  22 - chambers of tulun
  23 - citadel gate
  24 - trenches
  25 - street bazaar
  26 - citadel
  27 - sphinx complex
  28 - underneath sphinx
  29 - menkaure's pyramid
  30 - inside pyramid
  31 - the mastabas
  32 - the great pyramid
  33 - khufu's queen
  34 - inside great pyramid
  35 - temple of horus
 • tomb raider oyunlarının tek bir coğrafyada geçen (mısır) ilk ve tek oyunudur. öbür bölümler hep farklı farklı mekanlarda geçer.
 • en güzel tomb raider oyunudur. ayrıca tomb raider serisinin kırılma noktasıdır. core design, belki de artık yeni bir tomb raider oyunu yapmak istemedikleri için -çünkü onlara göre, yapmak istedikleri her şeyi tomb raider 1 ve 2'de yapmışlardır; gerisi eidos'un para hırsı ve aç gözlülüğünün dayatmasıdır- lara croft'u serinin bu bölümünün sonunda öldürmüşlerdir. (çöken tapınağın altında kalmak suretiyle*) ama eido$ para para para para diye çıldırdığı için seriye iki oyun daha yapmak zorunda kalmışlardır. **
 • haytımda oynadığım en zor oyunlardan biri.bu ne biçim iş arkadaşım bulmaca yapayım derken gözünü çıkartmışlar. bitirecem diye anam ağladı... bu oyunu yardım almadan bitirene harbi helal olsun...
 • zaten bilgisayar oyunlarıyla pek haşır neşir olmayan şahsıma, dayım tarafından oyunlara heveslendirmek amacıyla verilmiş* fakat beni büsbütün soğutmuş olan oyundur. çünkü çok zordur ki bu işin piri olan adamlar zorlanıyorken, benim gibi yolun başında olan insanın elinden ne gelir. zindan biçiminde, hiçbir çıkışın olmadığı ve bulunduğum zeminin altında mütemadiyen alevlerin parladığı bir deliğe tıkanıp kaldım. yapmadığım şebeklik, abuk subuk hareket kalmamıştı. işi duvarlara tekme, yumruk atmaya kadar vardırmıştım, belki gizli bir geçit vardır diye nitekim olmadı, çıkamadım ordan. ben de kendisinden sonra iyice dibe vurup spider man, harry potter, the sims ile kendimi avutmaya çalıştım ve hali hazırda devam ediyor bu durum.
 • bu son lara macerası olacak, bunu oynayın bir daha oynamayın diyerek burnumuza dayatılmış, last olmadığı bile bile yemiş gibi yapıp oynanmış, sonradan da yanıltmayıp envai nitelemelerle yeni serileri çıkmış oyun.
 • ana ekranında çalan müzik çok hüzünlüydü onu hatırlarım. bir de oyunun sonunda lara'nın çöken tapınağın altında kalmasının bende onarılamaz yaralara yol açtığını bilirim. ergenlik zordu evet.
 • tomb raider serisinin en uzun ve en zor oyunudur. gerçekten eşşekler gibi uzun bir oyundur. şimdi otursanız başına başlangıçtan beri her bölümü bölüm geçme şifresiyle geçerek sona kadar gitseniz bile en az 1 saat sürer heralde. ama zorluğu konusunda yıllar sonra psp de tekrar oynayınca farkettim ki oyunun zor gözükmesinin sebebi grafiklerin boktanlığı (birçok yerde gözükmüyor net bi şekilde nereye gideceğiniz falan) ve mekanların aşırı büyük olması. bir bölümde bulduğunuz anahtarı kullanmak için 5 bölüm geriye kadar gitmeniz gerekebiliyor. ama o 5 bölümü gelene kadarda birçok bulmacayla uğraşarak geldiğiniz için o gerideki anahtar gerektiren kapıyı çoktan unutmuş oluyorsunuz ve "nereye takcam lan bu anahtarı" diyerek koşturuyorsunuz mekanda deli danalar gibi. bunun dışında ara videoları çok güzeldir. müzikleri her tomb raider oyunu gibi harikadır. mp3 olarak winamp listemde hala bulunur ve ara ara açar dinlerim ve birkaç dakikalığına da olsa müzik eşliğinde farklı dünyalara giderim.