• bu kutularının, bu kutularla aynı kalitede ucu ihtiva ettiğini ancak bu kutularının diğerlerine oranla oldukça düşük kaliteye sahip uç bulundurduğunu düşündüğümdür.

düzenleme: "oldukça"lardan birisi ortadan kaldırıldı.
    düzenleme 2: ölü link diriltildi.
    düzenleme 3: fotoğraflar ekşi'ye yüklendi.
  • rotring tikky ile en iyi giden uç.
    ortaokuldayken tombow ucu olandan herkes uç isterdi. bir nevi kaliteli sigaranın ülkemizde sık bulunmadığı dönemdeki malbuş* değerindeydi. tombow uç kullanan kişi, yanında mutlaka isteyenlere dağıtmalık dandik bir marka uç taşırdı.
    üniversiteyi bitiriyorum ve hala bu ikiliden vazgeçemedim.
  • solaklar tarafından kullanıması sakıncalı olan uç. iyidir hoştur kalitelidir ama bu ucu kullanan solak kişinin, parmaklarıyla yazdığı şeylerin üzerinden geçmesi elinin ve defterinin siyaha boyanmasına sebep olur, yazılar karışır sonuçta kaka olur. onun yerine daha kaltesiz bir uç kullanmak akıllıcadır. solak kişi "yok illada tombow kullanacağım" diyorsa "hb" uç denesindir.
  • amerika'da bulunmayan birşeydir.
    pentel'in mumlu uçlarından sonra kullanılınca kartonlarla sipariş verilir.
  • 100. yıla özel tombow hayal kırıklığıdır hatta son bir vurgun yapıp iş degistireceklerini falan düşündüm.yok yok kutusundan anlamalıydım sözlük.
  • yazı yazarken en iyi kalite gibi hissettiren ve özellikle tercih edilen uçlardır.
  • eski kalitesinin olmadigini gorunce uzmustur beni. zaten kutularini degistirip dandik bir sekle sokmuslar onu gectim uc o kadar kotu ki surekli tahta parcasini kagida surtuyormus gibi ses cikariyor citir citir, eski kayarcasina yazilan uctan eser yok. heey gidinin tombow ucu sende cok degistin.
  • artık eski kalitesinde olmayan uç çeşidi. o kadar düşmüş ki kalitesi, hem uç kolay kırılıyor hem de o eski koyu renginden eser yok. artık kullanmayı düşünmüyorum açıkcası. ama eski kutularından bulursam kullanmaya devam ederim.
    onun yerine içinde 120 tane uç olan magnum leads yazan 0.5 ucu kullanmaya karar verdim en azından yeni tombow'dan daha iyi.

edit: bizim mahalledeki kırtasiyelerden birinde buldum eski kutu tombow'u. 10-15 kutu almayı düşünüyorum. artık içim rahat. :)
  • piyasadaki en kötü 2b kalem uçlarından biri.
    pentel'in mumlu uçlarından sonra kullanılınca bıraktığı parçaçcıklar ve dağılma katsayısı rahatsız edicidir.
  • baya dandik uç, geçen aldım sürekli kırılıyor arkadaş. uçların yarısı zaten kırılmalarla gidiyor, vasat altı.
hesabın var mı? giriş yap