şükela:  tümü | bugün
  • bugun hayatini kaybeden sinan samil sam'in da aralarina katildigi "genc olen" boksorlerden biri.
    youtuba'da maclarina goz atarken okudugum bir yorum gulumsetmisti:

"bir keresinde morrison'u bir aksam ara sokakta yasli bir italyandan dayak yerken gormustum."*
  • inanılmaz bir şekilde, hiv pozitif çıktığı testin hatalı olduğunu kanıtlamış boksör.

4 kere hiv negatif çıkması üzerine yaptığı itirazın ve bu itiraz sonrası yetkililer önünde tekrar yatpığı hiv testinde de negatif çıkmasının üstüne ringlere geri dönmüş ve 22 şubat 2007'de john castle adlı bir boksörle maç yapmış ve kazanmış.

50 maçta 46 galibiyetin 3 mağlubiyetin 1 beraberliğin olsun, galibiyetlerinin 40 tanesi ko'dan olsun, sana hatalı test yapsınlar ve kariyerin sona ersin. kesin bu işte başka bir iş var.
  • 1995'te hiv pozitif oldugu soylenmis ve mike tyson'la yapacagi 19milyon poundluk maca cikamamis zavalli boksor. neden pozitif ciktigi konusunda turlu iddialar olmasina ragmen bunun bir komplo teorisine nazaran vucut gelistirmek icin kullandigi steroid ignelerinin neden oldugu soyleniyor. o yillardaki teknoloji zaten 40$ a yapilan bir testten ibaret ve guvenirligi de supheli. bir anda dunya boks sampiyonu unvanini, evini, karisini ve 16milyon dolarlik mal varligini kaybetmesi onu depresyona sokmus ve kokain ve silah tasima yuzunden hapse de girmistir. hiv hastasi ricky nelson'la 1989'da yaptigi karsilasmada bulasmis olabilecegi dedikodusu da varmis zamaninda fakat daha sonra yapilan arastirmada boks ringinde hiv mikrobunun bulasmasi ihtimali imkansiza yakin derecede dusukmus. yani neymis, adama yazik olmus. 38 yasina bastigi bu sene hala eski unvanini geri almak icin ugrasan bir beyaz mike tyson'dir kendisi.
  • hak ettiği video sonunda gelmiştir.

arkansas'ta doğdu colorado'da büyüdü. iç eyaletlerin alman-iskoç çiftlik kırmasının temsilcisi. abd'nin 1 kişide vücut bulmuş hali.
  • rocky 5'in bir sahnesini izledikten sonra durumu ne diye araştıracakken daha öleli haftalar olduğunu farkettiğim boksör.aslında boksa devam ediyor mu diye bakacakken bu haberi aldım. filmde rol alan stallone'nin oğlu da yakın zamanda vefat etmişti. rocky üvey oğlu kadar ilgilendiği tommy'yi de kaybetti. testlerinin pozitif çıktığı söylenen, kaybedilmiş yılları biraz olsun telafi edecek "tommy gunn" henüz 44 yaşındaydı. yazık oldu.
    (bkz: jim kelly)
  • öldüğünü yeni öğrendim. rocky v'in nankör tommy gunn'ı. çocukluğumuza ufak da olsa iz bırakan insanlardandır. herkes yavaş yavaş göçüyor lan. =(

http://r1310.hizliresim.com/1g/q/tu78j.jpg
    http://u1310.hizliresim.com/1g/q/tu79d.jpg
  • olması gerekenden kısa, ama yine de başarılı bir kariyere sahip, renkli bir boksördür. rocky 5'de oynaması neticesinde bir çoğumuz onu tanıma fırsatını elde etmiştik. ne yazık ki, 1 eylül 2013'de omaha nebraska'da bir hastanede hayata gözlerini yummuştur. ölüm nedeni olarak farklı spekülasyonlar mevcuttur; kimi kaynaklara göre aıds, kimi kaynaklara göre kalp krizi, kimi kaynaklara göre ise organların iflas etmesi nedeni ile hayatını kaybetmiştir.

geçmişi, yaşadıkları ve boks ile ilgili düşüncelerini de anlattığı, ea sports'un fight night champion oyununun tommy morrison röportaj videosunu da izlemenizi tavsiye ederim;

fight night champion
  • agir siklet dunya sampiyonlugunda siyahi boksor egemenligine son verebilecek yegane adam olmakla beraber, the duke ile birlikte "the great white hope" sifatiyla da hatiladigim deli fisek boksor.

hollywood yildizlarini andiran, akilda kalici sempatik bir yuz yapisina, saglam bir teknige ve inanilmaz bir dayanikliliga sahip bu adam hakkinda, "kimdir hacim bi anlat hele" diye soran birine ;

macin icinde sag bilegi kirilmasina ragmen maci knock out la bitirebilmis bir hayvandir der noktayi koyarim. ben boyle bir sey gormedim. bilegi kirik vaziyette karsindaki yarmayi eze eze yeniyorsan, bu azmin karsisinda hic bir sey duramaz, durmamali da lakin mr.aids noktayi koydu. yazik oldu... ( joe hipp/@sanborn)

ilgili macin videosunu bulmusken paylasmamak olmaz. sag eli kirik dovusuyor demistik, hic kullanmamasindan cozebilirsiniz. cenenin de hali hazirda kirilmis oldugunu eklemeden gecmeyelim...

http://www.youtube.com/watch?v=uo7s8n09y8s
  • 22 şubat 2007 de john castle ile bir maç yapmış ve 2. raund'ta tko'la kazanmış. bundan az önce haberim oldu ve ne oluyor lan yoksa aids'i yendimi diye afalladım. umarım bundan sonra'da görmeye devam ederiz kendisini. boks dünyası 11 yıl boyunca onu çok özledi.
    edit: hiv testlerinin hatalı olduğunu öğrendim ve tekrar ohaa lan oldum. bu ne demek yaa, sen hıv pozitif çık sonra boks'u bırakmak zorunda kal. sonra 11 yıl sonra test sonucu negatif olsun. yazık kaybolan 11 seneye.
  • 1993'de (bkz: george foreman)'i yenerek dunya boks sampiyonlugunu ele geciren, besinci rocky filminde rocky'nin nankor ogrencisi rolunde gordugumuz boksor.