• buyuk john wayne'nin yegeni, amcasinin "the duke" lakabini yillarca tasidiktan sonra yanlis bir teshis sonucu hiv kaptigi gerekcesiyle ringlerden uzaklastirilan, parasini, ailesini ve umutlarini yitirdikten sonra aslinda aids olmadigini anlayan, bundan sonra yien harika bir vucut yapip ringlere donmek uzereyken gectigimiz aylarda uyusturucu yuzunden yakalanan ve donus macini gerceklestiremeyen buyuk yetenek.

(bkz: natural born left hook)
  • 44 yaşında hayatını kaybetmiş olan, rocky v'in tommy 'machine' gunn'ı .

http://www.al.com/…_morri.html#incart_river_default
  • rocky 5'in bir sahnesini izledikten sonra durumu ne diye araştıracakken daha öleli haftalar olduğunu farkettiğim boksör.aslında boksa devam ediyor mu diye bakacakken bu haberi aldım. filmde rol alan stallone'nin oğlu da yakın zamanda vefat etmişti. rocky üvey oğlu kadar ilgilendiği tommy'yi de kaybetti. testlerinin pozitif çıktığı söylenen, kaybedilmiş yılları biraz olsun telafi edecek "tommy gunn" henüz 44 yaşındaydı. yazık oldu.
    (bkz: jim kelly)
  • öldüğünü yeni öğrendim. rocky v'in nankör tommy gunn'ı. çocukluğumuza ufak da olsa iz bırakan insanlardandır. herkes yavaş yavaş göçüyor lan. =(

http://r1310.hizliresim.com/1g/q/tu78j.jpg
    http://u1310.hizliresim.com/1g/q/tu79d.jpg
  • olması gerekenden kısa, ama yine de başarılı bir kariyere sahip, renkli bir boksördür. rocky 5'de oynaması neticesinde bir çoğumuz onu tanıma fırsatını elde etmiştik. ne yazık ki, 1 eylül 2013'de omaha nebraska'da bir hastanede hayata gözlerini yummuştur. ölüm nedeni olarak farklı spekülasyonlar mevcuttur; kimi kaynaklara göre aıds, kimi kaynaklara göre kalp krizi, kimi kaynaklara göre ise organların iflas etmesi nedeni ile hayatını kaybetmiştir.

geçmişi, yaşadıkları ve boks ile ilgili düşüncelerini de anlattığı, ea sports'un fight night champion oyununun tommy morrison röportaj videosunu da izlemenizi tavsiye ederim;

fight night champion
  • (bkz: white hope)
  • bugun hayatini kaybeden sinan samil sam'in da aralarina katildigi "genc olen" boksorlerden biri.
    youtuba'da maclarina goz atarken okudugum bir yorum gulumsetmisti:

"bir keresinde morrison'u bir aksam ara sokakta yasli bir italyandan dayak yerken gormustum."*
  • belki de joe frazier'dan sonra dünya boks tarihinin gördüğü en etkili left hook'a sahip boksörlerdendi. hem abd'li olması hem de beyaz olması nedeniyle 'the duke' ''white hope'' gibi medyada lanse edilirdi. çenesi zayıf olsa da tekniği üst düzey bir boksördü,ama söz konusu çene zayıflığı kariyerin de ona kötü bir mağlubiyet tattırdı ve ilerlemesi bir noktadan sonra durdu. george foreman'ı yenerken görece evander holyfield'a nazaran daha az zorlanmıştır. kariyerini ve hayatını tepe taklak eden hiv skandalı olmasaydı da belki büyük kemerleri elinde tutamayacaktı ama güzel boksunu daha çok izleyebilecektik. yoğun derecede metamfetamin kullanımından dolayı hayata gözlerini yummuştur
  • rocky 5 filminin asi boksörü tommy gunn rolündeki eski ağır siklet boks şampiyonu. 1 eylül 2013 tarihinde 44 yaşında vefat etmiştir.
  • ray mercer bunu öyle bir dövmüştür ki mencer maç sonu "hakem niye beni durdurmadı anlamadım, adam neredeyse ölüyordu" demiştir.

edit: videoda 3.44 de başlıyor
hesabın var mı? giriş yap