şükela:  tümü | bugün
  • edit 6: tomo'ya bugün nakil yaptık. gönüllü kedimizle kan uyuşması %60-70 dendi. o yüzden uzun bir süre gözlemde tutuldu. şu an için kan uyuşmazlığı ile ilgili bir sıkıntımız yok. gözlem süreci de bitti artık tomo normal tedavi sürecine girdi.

bu süreçte bize kan vermeye gelen fakat bir takım talihsizliklerden dolayı kan alınamayan ramazan'a , balım'a , ipek'e ve ailelerine çok teşekkür ediyorum.

bugün tomo'ya kan kardeşi olan yakışıklı tosun poşet'e ve ailesine ne kadar teşekkür etsem azdır. onlar olmasaydı ne yapardık bilmiyorum. tomo'ya umut oldular.

tomo'nun tedavisi devam ediyor. umarım toparlanır da eski tosuncuk haline döner kısa sürede.

edit 3: korktuğum oldu gelen iki kediden birinin enfeksiyonu çıktı, diğeri de farklı kan grubu çıktı. tomo'nun durumu çok zayıfladığı için şu an farklı kan grubu kullanamıyoruz.

tomo'nun kan grubu b, kediniz eğer
    * british shorthair
    * cornish rex
    * devon rex
    * exotic
    * ragdoll
    * ankara kedisi ya da
    * van kedisi ise kan grubu b olması çok yüksek ihtimal ya da kediniz beyaz renkli ise b grubu olma şansı yüksek. cinsi olmasa da olur bizimki de sokak kedisi zaten ama beyaz olması önemli sadece bu cinslerden değilse.

tomo'nun bugün tanısı kondu. haemobartonellosis çıktı testte. maalesef bu bakteri kan hücrelerini yok ediyor o yüzden tomo'nun acil kana ihtiyacı var. tedavisi olan bir hastalık yalnız kan bağışı olmadan yaşama şansı yok.

lütfen benimle iletişime geçin eğer yarın istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine gelebilecekseniz.

edit 4: hastaneden eve geldik tomo çok yorgun dinleniyor. öncelikle tomo'nun parazit koruması var ve evden dışarı çıkmıyor. ama ben üzerimde, ayakkabımda ya da herhangi bir şeyimde pire ya da pire yumurtası getirdim herhalde. tomo'yu ısırıp öldü muhtemelen çünkü ne ben ne de veterinerler üzerinde pire ya da izine rastlamadık. bilmiyorum belki pire çoğalsaydı daha erken fark edilirdi. hem ev kedisi hem de koruması olunca aklımdan geçmemişti böyle bir şey yaşayabileceğimiz. pire üstünde yaşayamasa bile bir kere ısırdığında bakteri bulaşıyor maalesef pire bu ısırıkta ölüyor ama hastalık aktarılıyor.

edit 5: 0506 486 84 87 numarasından ulaşabilirsiniz.

tomo 4-5 gün önce yemek yemeyi ve su içmeyi bıraktı. normalde enerjik olan kedi yerinden kalkmıyordu. istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine götürdüm. muayene edildi, kan testi yapıldı röntgen çekildi. maalesef durumu kötü, kan değerleri çök düşük ve acil kan nakline ihtiyacı var.

istanbul'da 1-7 yaşlarında, sağlıklı, aşıları tam kedi sahibi yazarlardan yardım etmelerini istiyorum. yarın kan verebilecek kedinizi istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesi'ne getirmenizi rica ediyorum. kan değerleri çok düşük olduğu için yarın verilmesi en iyisi çünkü gün geçtikçe yaşama şansı azalıyor. ama yarına bulamazsak diye siz yine de iletişime geçin ondan sonraki günlerde kan verebileceksiniz.

yardım edebilecek yazarlar ve çaylaklar lütfen iletişime geçsin benimle.

bu tomo
    veteriner arkadaşlar yardım edebilirse diye kan değerlerini de yüklüyorum, röntgeninde bir sıkıntı yok ama.
    bu da tomo'nun kan değerleri

edit 1: kan grubu fark etmez demiştim fakat maalesef bu durum değişti.

edit 2: şu an yarın gelmesi üzere iki adet kedi bulundu fakat bunlarla ilgili sıkıntı çıkarsa diye editlemeye devam edeceğim. yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ediyorum.
    maalesef kedilerde sorun çıktı.
  • istanbul'da olsaydım kesinlikle yardım edeceğim kedidir. up.
  • (bkz: yukarı)
  • ne kadar tatlıymış yavrucak, umarız şifa bulur. up.
  • tomo için başlığı yukarıda tutalım.
  • sabah 9 akşam 7 çalışıyorum 2 tane hayvanoğlu hayvan var bende.

1 yaşında değiller ama 10 aylık felanlar tüm aşıları tam değil diye düşünüyorum, lösemi aşısı olmamışlardı sanıyorum.

kan verilir mi bilemedim.

işte hiç bulamazsanız ulaşın ne diyem
  • onun ben pembik burnunu yiyim!!

patilere yardım! başlık yukarı!
  • lütfen destek!
  • üstte kalması gereken başlık.