şükela:  tümü | bugün
  • ilk anda çok uyumsuz bir kombinasyona sahipmiş gibi gözüken yemek. ikinci anda ise hakikaten iğrenç olacağı idrak ediliyor.
  • pratikliği sayesinde öğrenci işi olan karışım
  • ton balıklı makarna kadar sevdiğim pilav türüdür. püf noktası; pilavın içine fazla ton balığı atmamak, balığı fazla lime lime etmemek. bu şartlar sağlandığı takdirde müthiş bir lezzet oluyor.
  • dardanel ton reklamında gördüğüm yemek.

dikkat ceksin diye mi balık ve pilav ikilisi kullanılmış bilmiyorum ama, yiyene hiç şahit olmadım ve hiç hoş gelmedi bana, sonuçta bu bir konserve ton balığı, özel yapılmış taze balık içeren bir pilav değil.

reklamın sloganı "pilavını tonla" şeklinde.
  • sporcuların tek bir öğünü tek bir tabakta sağlayacakları yemek. gerekli karbo ve protein tek hamlede giriyor vücuda. elbette pirinç pilavı, esmer ve yağsız olacak.
  • yok daha neler
  • olmaz ! herşeyin bir usulü, oluru var kardeşim. makarna olur ama pilav olmaz..etmeyin..
  • dardanel'in uzun vadede ton balığı tüketimini farklı alanlara da sokarak artırma stratejisinin bir ürünü olarak reklamlarda gösterilen yemek çeşidi. başta bana da garip geldiği doğru, ama düşününce "makarnayla oluyorsa pilavla neden olmasın ki?" diyor insan. e tonbalıklı makarna yapan insanların bir kısmı böyle düşünüp bir kere yapsa denese, onların da bir kısmı beğenip yapmaya devam etse zaten reklam uzun vadede amacına ulaşır demektir.

kültürümüzde yok diyenlere ise bundan 10-15 sene öncesine kadar kış akşamları pakette hazır dondurma alıp tüketme kültürümüz de yoktu diye hatırlatmak isterim. gelgelelim algida yaptığı reklamlarla başta yadırgansa da uzun vadede tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmeyi başardı. zaten reklamın gücü dediğimiz şey de tam olarak böyle bir şey.
  • ege ve akdeniz'de konserve balık satamayacağını anlayanların, içanadolu insanına hitap etmek amacıyla uydurduğu sözde yemek. bir yozgatlıya dardanel ton aldıramazsın normal şartlarsa ama ortada pilav varsa; sırf o karbonhidrat için alır onu. ilerde kıymalı pideye ya da lavaşa sarıp reklam çekerlerse şaşırmayın.
  • ben somon balıklı börek yedim. tadı fena değil ama insan yanına rakı içemiyeceği balık yememeli