şükela:  tümü | bugün
 • 14 şubat 2012 tarihinde hayatını kaybeden, ses mühendisliği konusunda uzman olan ve aynı zamanda eurovision 2006'da birinci olan lordi grubunun davulcusuydu.
 • lillman'ın babası bir müzisyendi ve sonuç olarak çok çeşitli enstrümanlarla içiçe büyüdü. tonmi ilk bateri kitini dokuz yaşında aldı ve 14 yaşında canlı performans göstermeye başladı. tonmi, davul ve bas gitar dışında, ana enstrümanlarının yanı sıra klavye ve gitar çaldı.

  2004 yılında ilk adını tommi'den tonmi'ye değiştirdi.
  sonunda sinergy ve to/ die/for'un davulcusu olarak daha iyi tanınacaktı. bu grubun bazı albümlerinde çalıştı ve hatta to/die/for için davul, bas, klavye, programlama, keman düzenlemeleri vb. dahil olmak üzere farklı enstrümanlar kaydetti.

  ayrıca kylähullut, ajattara, vanguard, 3rror gibi diğer gruplarda yer aldı .

  profesyonel kariyerinde lillman ayrıca kouvola musiikkiopisto'da (kouvola konservatuarı) dijital kayıt ve davul dersleri verdi. çok sayıda halk, dans ve pop orkestralarında çaldı, aynı zamanda rainer "raikku" tuomikanto'nun yanında dimebag beyond forever 2009 turunda davulları ele aldı. lillman, reflexion, twilight ophera gibi gruplar için stüdyo müzisyeni olarak çalışan ve örneğin guitar heroes albümü için davul çalışması sağlayan çeşitli albümlerde yer aldı.

  beherit, bloodride, chainhill, d-creation, exsecratus, fierce, fear of domination, heorot, ın silentio noctis, laava, lie in ruins, mygraın, rage my bitch, raivopäät, roo, rujo, rytmihäiriö, saattue, serene decay, trauma, vapaat kädet and v-for violence gibi gruplarda stüdyo mühendisliği yaptı.

  tonmi, 3d grafikler konusunda uzmanlaşmış bir grafik tasarımcı olarak çalıştı. farklı şirketler için video sunumları, reklamlar ve ürün etiketleri düzenledi, örneğin crumbland promo dvd'sine video prodüksiyonu ve post prodüksiyon sağladı. tonmi ayrıca lordi'nin avrupa turu için arka plan animasyonlarını tasarladı ve üretti. diğer grafik çalışmaları arasında web tasarımı, site üretimi ve çeşitli çevrimiçi oyun siteleri için afişler ve animasyonlar yer almaktadır.

  lillman 14 şubat 2012'de öldü, ölüm nedeni hala bilinmiyor. kalbimizde yaşıyor...