şükela:  tümü | bugün
  • bir gün çok üzgün bir tavşan gören kaplumbağa

- tavşan kardeş tavşan kardeş neden bu kadar üzgünsün? demiş.
    tavşan da
    - kaplumbağa sen anlamazsın hızımı kaybettim hayat çok yavaş akıyor. her yere zıp zıp giderdim ama şimdi hızlı değilim hastalanıyorum galiba. demiş.

kaplumbağa o kadar pozitifmiş ki tavşan üzülmesin diye uzun uzun süren fıkralar anlatıyomuş. hepsi o kadar komikmiş ki tavşan gülmekten gözlerinden yaşlar akıyormuş. yüzündeki tüyleri sırılsıklam olmuş. tavşan da bu defa fıkra anlatmaya başlamış o kadar çok anlatıyomuş ki kaplumbağa hızına yetişemiyormuş. bi ara içinden sövmüş. " hani hızını kaybetmiştin senin ben yalanını.." demiş.

ama tontirişko bi kaplumbağa olduğu için her fıkrasına kahkaha atıyormuş. hatta o kadar gülmüş ki takla atmış. takla atınca geri dönememiş ama çok tatlı tavşan kardeş onu hemen düzeltmiş. sonra kaplumbağa çok yavaş olduğu için yarışalım demiş. beni zaten geçersin moral olur diye.

tavşan çok duygulanmış.

" yaaa ne kadar tontirişko bi kaplumbağasın sen ya seni yener ezer geçerim çok mutlu olurum." demiş.

sonra yenmiş. tontirişko kaplumbağa da " bu mal da amma yordu kendini" demiş arkasından.

tontirişko kaplumbağa <3