şükela:  tümü | bugün
 • maydonoz şovlendde vericei konferansın biletlerinin 350 dolar olduu söylentisi etrafta dolaşan, bazı firmaların üniversite öğrencilerine ücretsiz davetiye daıttıı, insanların beyinlerinin daha büyük bi yüzdesini kullanmayı öğrenebilmek ümidiyle dinlemeye gidicekleri meşhur "mindman".
 • konferansında icimizdeki dahiyi uyandırmayıp siken, mydonose showlandde cevirisi icin verilen kulakları geri iade ederken isimlerini bilmedigim bicok $ahısla akraba olmamı saglayanguru
 • tek tük enteresan şeyler anlatmış olsa da içimizdeki dahiyi uyandıramadığı kesin. bize yıllardır hocalar veya ebeveynler tarafından siksik edilen "oğlum yazarak çalış, bol bol tekrar et, önemli kelimelerin altını çiz" felsefesinin biraz daha allanıp pullanmış halini gördük.
  ayrıca ordaki 6000 kişi arasından hangilerinin "hacıbuzanoğulları baklavacısı"; "abi bu adam bizi buzar hiç gitmeyelim" ya da "tonib uzan cem uzan'ın nesi oluyo?" tarzında espriler yaptığını merak ediyorum.
 • dunyanin yedi harikasinin birincisi olarak tescil edilmis, ucu bucagi bulunmayan bellek ve hayal gucunun "asma bahcelerinde" dolasirken ortaya cikan bellek egitimiyle animsama yontemleri isimli kitabi yazan kisi...

  bir beyne sahip olup, ama onu kullanmasini pek iyi bilmeyen insanoglu icin yazilmis cok bilimsel dusuncelere dayali iyi bir kitap...
 • bir zamanlar hbb'de çıkan bıyıklı dayının amerikan versiyonu. hani hatırlasanıza bir sürü eleman çıkartırdı tahtaya yazdığı sayıları çarptırır "bakın bunu sizde yapabilirsiniz alın şu çok paralık setten sizde olun dahi" derdi... mydonose'da yaptığı rezil ötesi "bunun neresi guru olsa olsa gulugulu" dedirten konferanstan sonra gözümde pek bir ehemmiyeti kalmayan insaonoğlu. gerçi heman kara vermemek lazım bedavaya yaptı adam olayı ama basıverirsen bilmemkaç doları açılıverebilir gurunun boğazı. onun için işadamlarına anlattığı şeyleri merak ediyor insan.
 • tony buzan zihin haritalarının mucidi ,beyin derneğinin başkanı, beyin vakfı ve klubünün kurucusu ve zihinsel eğitim kavramının yaratıcısıdır. 1942 de londrada doğan buzan psikoloji,ingilizce,matematikve genel bilimlerde çifte takdir alma başarısına ulaşarak 1964 yılında british columbia üniversitesinden mezun oldu.1966 da daily telegraphta çalışmaya başlayarak aynı yıl international journal of mensa * dergisini çıkardı.
  dünyanın önde gelen yazarlarından biri olarak 44 kitabı * * yayınlandı.zihin haritası,parlak zeka ,aklını kullan,hafızanı kullan ,zihnini geliştir,dahiler kitabı ve gelecek kuşak gibi kitapları 50 ülkede yayınlanmış ve 22 dile çevrilmesinin yanında satış rekorları kırmıştır.
  tony buzan aynı zamanda ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok uydu yayını ,radyo ,televizyon ve video programının oyuncusu ,sunucusu ve yapımcısı olarak uluslararası medya yıldızlarından biridir.

  bp *,barclay,international,dec *, eds *,hp *,ibm * gibi çok uluslu şirketlere ve hükümetlere danışmanlık yapmış , önde gelen uluslararası işletmelerde, üniversitelerde konferanslar vermiştir.genç liderler örgütü üyeleri arasında bay beyin olarak bilinen buzan memoriad -dünya hafıza şampiyonasının kurucusu beyin olimpiyatlarının ortak kurucusudur.çalışmalarının birçoğunu öğrenme zorluğu çekenlere yardım amacına adanmıştır.
  dünyada en yüksek yaratıcı iq *ya sahip kişidir.90 lı yılların başında iki önemli girişim başlatmıştır.birincisi ;
  zihinsel eğitim ,iş zekası ,artistik ve kültürel zeka üzerine kurslar ve seminerler veren akademi,ikincisi 21.yy ın zihinsel sorunlarının çözümlenmesinde şirketlere , derneklere ve eğitim kurumlarına yardımcı olmak üzere dünyanın en parlak beyinlerinin bir araya geldiği zeka enstitüsüdür.
  buzan uluslararası antrenör ve yarışmacılara ,ingiliz olimpik kürek takımı ve ingiliz olimpik satranç takımına danışmanlık yapmış ,uluslararası psikologlar derneği ile eğitim ve gelişim enstitüsünün üyesidir.cambridge ve bristol üniversitelerinin genç girişimciler topluluklarının başkanlığını yapmış buzanın ypo liderlik ödülü ve imkansızı isteyip başaranlara verilen eagle catcher-kartal avcısı ödülleri
  kariyerindeki diğer başarılardır.*
 • "ogrencilere ayri ayri ders anlatmak yerine nasil ogreneceklerini ogretmek lazim. boylece ogrenim daha verimli hale gelebilir ve verimsiz calismaktan kacinabilirler. ogrenciler, daha iyi dusunmeyi, hatirlamayi, yenilik yapmayi ogrenecekler. ayrica, hayal gucunun kullanilmasi, cagrisim yetenegi ve dusunce potansiyelinin anlasilmasi cok cok onemli konulardir."

  tony buzan
 • adamın dibidir.
 • mind map'in (zihin haritaları) mucidi, 13 nisan 2019 tarihinde vefat etmiştir. eserleriyle her zaman hatırlanacaktır. huzur içinde uyu (rest in peace).kendisinden zihin haritaları tanıtımı.