• sinema endüstrisinin yeni bruce lee'si... subat 2005'te amerika'da gösterime giricek olan filmi ong bak ile aksiyon seyircisiyle taniscak olan tony jaa icin filmin fragmaninda "the new superstar of martial arts" ifadesi kullaniliyor. filmin fragmanina bakilirsa sahis gercekten yeni bir efsane olmaya aday. filmin hicbir efekt, koruma agi, ip vs. kullanilmadan cekildigi iddaa ediliyor, ama fragmani izleyince buna inanmak biraz zor acikcasi...

yine filmin fragmanindan:
    önce bruce lee vardi, sonra jacky chan geldi ve sonra da jet li
    ve simdi sira tony jaa'da.
  • ong bak isimli filmin fragmanına bakarak denilebilir ki bu adam bruce lee efsanesini bir boyut ileri taşıyacak. tek bir fragmandaki sahneleri ne jet li'nin ne de jackie chan'in onca filminde görmek nasip olmamıştı.
  • ong bak ve etrafda soylenenlerden anladigim kadari ile su anda 28 yasinda olan, thailand'li bu amca muay thai yaparak, karsisindaki rakibe super bi sekilde diz ve dirsek ile girerek adamin canini yakabilecek bir sporcu/aktor/dovuscu..
    kendisi bruce, jackie ve jet icin onlar benim master'larim, ben hepsini birlestirip birseyler yapmaya calisiyorum demis..
  • asıl adı panom yeerum olan bu esnek, çevik ve geleceğin en ünlü dövüş filmi yıldızı olacak abimiz 5 şubat 1976'da tayland'ın kuzeydoğusundaki surin eyaletinde doğdu. fil çobanı olan bir ana babanın evladı olan panom gençliğini dövüş filmleri izleyerek ve idolleri olan bruce lee, jackie chan ve jet li'nin hareketlerini taklit ederek geçiriyordu. 1986'da "born to fight" isimli dövüş filmini görüp gaza gelen panom dövüş sanatlarına ve aynı filmin yönetmeni panna rittikrai'nin altında dublör olarak çalışmaya başladı. üniversitede judo ve tae kwon do gibi farklı dövüş sanatlarını öğrenen panom, 1997'de mortal kombat: annihilation'da robin shou ve james remar'ın dublörlüğünü yaptı. daha sonra panom'un demosunu gören yönetmen prachya pinkaew panomdaki potansiyelin farkına varıp ong bak isimli filmi çevirmiştir. (imdb'den)

şahsi fikrimce eğer ong-bak yeterli sayıda seyirciye ulaşabilirse yakın tarihte daha bir çok tony jaa filmi görebiliriz, ki göreceğiz, biliyorum. hatta gelecekte çocuklarımız "ben toni caa'yım heooy" diyip divanın üzerinden yere atlayıp kafalarını yarınca bu günleri düşünüp gülümseyeceğiz. sonra da çocuğun kafasına pansuman yapacağız.
  • ong bak filmindeki performansı ile hayran olunacak yeteneğe sahip kişi. muay thai hariç aldığı diğer savunma sanatları eğitimlerinden bu filmde* pek figür veya kombinasyon olarak görmek mümkün değil. esnekliği, ilginç stili ve genç yaşı sayesinde sektöründeki diğer aktörleri oldukça zorlayacağa benziyor. yeni filmi tom yum goong un konusu pek iç açıcı değil ama bakalım neler yapabilecek.
  • jackie chan in yaslanmasi karsisinda uzuntulerini gizleyemeyen martial arts fan larina ilac gibi gelen genc yetenek.insallah kendini paraya,kariya kaptirmazda bizde adam gibi bir yilan seyretmeye doyamayiz uzun yillar.
  • jackie chan'ın eli yuzu duzgun hali.
  • bruce lee'den bu yana gördüğüm dövüş sanatları konusunda en yetenekli uzakdoğu kökenli insan. jackie chan ve jet li'den de şahsen daha iyi olduğunu düşünüyorum. ikisinin de artılarına sahip olup onların eksilerine sahip olmayan bir zat. kendi enter the dragon'ununda rol almasını bekliyoruz..
  • bu abimiz jackie chan gibi estetik dövüşmez. gavura vurur gibi vurur, uçan diz, tersten dirsek atar, yakaladığı kolu kırar paket yapar bırakır kenara.
  • bunu yapan insan olamaz diye tanımlanabilecek oyuncu.bazı hareketlerini ilk gördüğüm zaman prince of persiada prens yapıyordu ancak bunları demiştim .
hesabın var mı? giriş yap