şükela:  tümü | bugün
 • king crimson' un basçısı.
 • sanirim son 20 yilin en faal muzisyenlerinden. solo albumlerini de kendi label'i papa bear records dan cikarir. album kapaklarini da kendi tasarlar. roger waters dan sonra a momentry lapse of reason in kayitlarinda calmasiyla yakin ilgime mazhar olmustur. peter gabrielin solo albumlerinde baslayan fripple dostlugu once onun solo albumu exposure da sonra da adrian belewli king crimson kadrosunda dewam etmistir. john lennon ve paul simon la da calisan tonny levin paul simon un one trick ponyfilminde de rol almistir.
  ayrica chris squire i aralarina alamayarak yes adini kullanamayan anderson, bruford, wakeman, ve howe dortlusunun albumunde de, squire in yerine bas calmistir. eski zappa davulcusu terry bozzio ve kanimca gunumuzun en onemli gitaristlerinden david torn la polytown isimli albumu cikarmistir. gene bill bruford la biraraya gelip upper extremities ismli calismayi yapmis ayni isimli grupta (yine) david torn da yer almistir.
 • dinleyip izlediğinizde "bizim çaldığımızda bass gitar mı be peheheheuy" dedirten yarmış insan
 • parmaklarına davul bagetleri (funky fingers) takıp özel yapım üç telli stingrayinde de döktürmüştür. el hasıl yapacak iş bulamamış bugün neyi bitirsem diye düşünüp kendine olay icad etmiş, onu da bitirmiştir. adeta sıçıp bokuyla kavga etmiştir yani. hayvan insan. (bkz: takdir manasında küfretmek)
 • les paul tribute konserinde eddie van halen ve jan hammer ile yaptıkları jam session pek lezizdi.
 • "ben de pink floyd ile cali$saydim, benim de tipim boyle olurdu. dunyayi umursamazdim" dedirten ki$i. izledigim bir liquid tension experiment bootleg'inde pek de temiz calamayan, hatta arada hatalar yapan iyi muzisyen. e herkes hata yapar.
 • performansını izleyen tüm basçıların ilah kabul edeceği, peter gabriel - secret world live konser videosunda 4 telli, 5 telli elektrik bass, elektrik kontrbas, chapman stick, parmağa bağlanan bagetler (adını bulamadım), ne idüğü belirsiz bir alet (4 telli elektrik bass, ama gövdesine tek oktav bir klavye monte edilmiş), klavye/bass sytnh vb. çalarak ortamı darmadağın eden, trace elliot ile anlaşmalı bass virtüözü.

  yıllar sonra gelen edit: vito sağolsun, parmağa bağlanan baget şeylernini adı funk fingers imiş, hatta bizzat tony levin ve teknisyeni andy moore tarafından icat edilmişler.

  şuradan da bakılabilir
 • 2005 namm'de signature serisini takdim etmiştir zat-ı şahaneleri. musicman değildir ama bu. olp dir. üstad bizi şaşırtmıştır yine. saygıyla eğiliyorum önünde.
  (bkz: olp/3)
 • stickçi veya basçı da değil müzisyendir bu insan. daima ritmik, daima ilkel duygulara direkt olarak dokunan ama melodik yapısı çok zengin,çok gelişmiş ileri eserler verir. dumur eder insanı.
 • cemil ipekci ile aralarinda inanilmaz bir benzerlik vardir.
hesabın var mı? giriş yap