şükela:  tümü | bugün
 • nancy kerrigan'ın dizine demir sopayla vurulması olayından dolayı 3 yıl men,500 saatlik kamu hizmeti cezası ve 160.000 $ tazminata mahkum olmuştur.bu cezalarını ödeyen harding amerikan federasyonu tarafından ömür boyu men cezası almıştır.sebebide bu olaydaki parmağı değil, bu olayın gerçekleşmesinden önce saldırıdan haberi olmasıdır.1994 olimpiyatları hazırlık aşamasında kendisini buz pateninin charles barkley i olarak ifade eden harding; charles barkley'den şöyle bir cevap almıştır.

  -tonya'nın kendisini buz patenin charles barkley'i olarak gördüğünü duydum.onu; karakterimi zedelediğinden dolayı dava edecektim ama sonra karekterimin olmadığını farkettim.

  daha sonra boks yapmaya başlayan harding; bir sürü kişiden dayak yemiştir.eski kocası jeff gillooly (ki bu kocası nancy kerrigan saldırısındaki azmettiricidir) ile gerdek gecesi görüntüleri jeff gillooly tarafından(bu davanın bitiminden itibaren adını değiştirip jeff stone yapmıştır) bir tabloid şovuna satılınca çıplak ünlüler kervanına katılmış ve penthouse dergisinde boy gösterme şansını bulmuştur.
 • (bkz: i, tonya)
 • hayatını kendi kendine batırmış buz patenci abla. bu kadar yeteneğine ve azmine rağmen bir insanın kariyerini ve geleceğini karartmak için neler yaptığını kendisini anlatan filmi izlediğimizde anlayacağız.

  (bkz: i, tonya)
 • i, tonya filminde margot robbie tarafından canlandırılan buz patencisi
 • ı, tonya filminde izlediklerimin ardından haksızlığa uğradığını düşündüğüm kadındır. büyüyene kadar türlü türlü pisliklerle uğraşmış; babası, annesi, kocası ve kocasının çevresinden her türlü kötülüğü görmüş kendisi.

  kariyerini sonlandıran olayda da rolü küçük ötesi küçüktür. tehdit mektupları olayını kendi bile başlatmamıştır ki diz kırma olayında en ufak bir rolü bile yok kendisinin. tek suçu bu mektup olayını ilgili mercilere ulaştırmaması. ciddi anlamda da nefret ediliyor sanırsam kendisinden, en azından filmin bize anlattığı bu.

  hayatın harcadığı isimlerden sadece birisi kendisi.
 • diz kirma olayinda sucu olmadigini iddia etmek bence fazla kaciyor. esi ve olayi planlayan ekip her seyi gizlice mi yapti tonyadan? olacak sey degil. zaten tonya harding mahkemede suclu oldugunu itiraf da etti. 500 saat probation, 100 bin dolar da ceza aldi. ve bu sekilde de hapisten kurtuldu. bu konu hakknda onlarca yazi okudum, onlarca roportaj dinledim. hepsini siz de internette bulabilirsiniz. kendisinin %100 suclu oldugunu dusunuyorum. evet filmi izlemedim ama tonya hardingi anlatan bu filmin gercekleri yansittigini dusunmuyorum. evet cok zor bir cocukluk yasadi ama bu durum rakibinin buz paten hayatini bitirmeye yonelik bir saldiriyi onaylamamizi gerektirmez.

  zaten gerekli cezasi verilmis, artistik buz pateninden omur boyu men edilmistir.
 • 1992 olimpiyatlarında triple axel denerken düştüğü an: https://www.youtube.com/…eqe&feature=youtu.be&t=101

  1994 yılında bağcıkları iyi bağlanmayan pateni yüzünden jüriye gidip ağladığı an: https://www.youtube.com/…bim&feature=youtu.be&t=261

  nancy kerrigan olayı hakkındaki güncel açıklamaları: https://www.youtube.com/watch?v=sfxm8s37e8g
 • dancing with the stars'ın 26. sezonuna katılmış, finale kadar gelmeyi başarmış ancak birinci olmamıştır.