• hem çok şahane ambalaj tasarımlarına sahip, hem diğer markalara göre çok daha az zararlı madde içeren, hem de cruelty free bir kozmetik markası. lip insurance adında bir dudak primerı var ki, herhangi bi drugstore rujun altına bile uygulandığında, saatler süren rakı-balık muhabbetinden sonra bile rujun dudakta kalmasını sağlayacak kadar başarılı bir ürün. fiyatlar da fena değil. sephora'larda satılıyor.
  • oldukça popüler olan chocolate bar paletleri şahane olan marka. semı-sweet chocolate bar paletinden çok memnun kaldım bence chocolate paletler içerisinde en benim için iş görür olanı da o. türkiye'de her yerde bulunabilir benzeri asla tam olmasa da the balm denebilir. en azından o seriden birkaç renge ulaşılabilir.

her ne kadar chocolate bar paletleriyle oldukça çıtayı yükseltmişlerse de adam akıllı bir highlighter çıkaramadılar.
  • sephora'nın, sephora loves kapsamında satışa sunmayı tercih ettiği markalardan.

şöyle ki, bu proje kapsamında ülkemizde olmayan birkaç ürün seçiliyor ve belirli bir dönem satışa sunuluyor. önce chocolate bar paleti bu şekilde satışa sunulmuştu. şu anda da chocolate bon bons paleti satışta.

tabi böyle ufak sürprizlerle bizi sevindirmek yerine artık too faced'i geri getirseler daha iyi olacak.
  • sephora'da bir dönem satılan ama artık (ki uzun süredir) satılmayan muhteşem ürünleri olan makyaj markasıdır. ürünlerinin kaliteli oluşu bir yana, dış tasarımlarının güzelliği diğer yana ve de cruelty free olması da başka bir yana. bu markanın better than sex mascara adıyla öyle kusursuz bir rimeli var ki üstüne şiirler, şarkılar yazılsa, methiyeler dizilse az, o kadar güzeldir. (bkz: sephora) 'nın çocuk kandırır gibi sephora loves 'larında azıcık ucundan too faced ürünlerinin gösterilmesinden de hiç haz etmiyorum. oldukça talep edilen bir marka, neden bu talep göz ardı ediliyor, anlaması oldukça güç. şuan instagram furyasına dönüşmüş benefit cosmetics 'den de kat be kat daha güzeldir ürünleri. özlüyoruz ve de yeniden satışta görmek istiyoruz...
  • far paletlerini cruelty free oldukları ve bir sürü renk içerdikleri için severek kullanıyorum. abd'de 45 dolara satılıyor ve high end olmayan bir marka için 45 dolar aslında çok fazla. sitesinde farlardan memnun kalmayan insanların yorumlarında da görebilirsiniz, "tamam cruelty free diye alıyoruz ama 45 dolar bu palete çok fazla" yazıyorlar.

instagram'da türkiye'deki bazı ünlülerin makyaj yaptırırken too faced far paletlerinin fotoğrafını matah bir şeymiş gibi paylaştıklarını gördüm. merak edip trendyol'a baktım, bir far paleti nerdeyse 1000 liraya satılıyor. yazıyla bin. 45 paraya karşılık 1000 para yani. (bazıları 1000 liranın da üstünde.) o kadar pahalıya satılıyor ki statü göstergesi olmuş. ulan bu markanın far paletleri burda yeni yetme genç kızların, ambalaja bakıp ürün alan saftiriklerin tercih ettiği bir marka. "kokusu çok güzel, çikolata gibi kokuyor ehihihi" markası yani. 1000 lira ne demek. yazık bu ülkenin insanlarına.
  • aşırı güzel paketli, kalıcı rimeller üreten (bkz: better than sex) ve güzel isimlendiren bir marka yalnız türkiyede aşırı pahalı satılmaktadır. amerika fiyatları gayet uygundur
  • lip injection extreme adlı dudak dolgunlaştırıcı lip gloss ‘u açık ara en iyisidir. dior lip maximizer falan hikayedir yanında. kullandıktan sonra ilk birkaç dakika yoğun, sonrasında hafif karıncalanma olur. aynı gün içerisinde birkaç kez kullanıldığında karıncalanma hissedilmez oluyor ama. yapışma hissi yok denecek kadar azdır. too faced markasının diğer ürünleri gibi türkiye’de sadece (bkz: sephora) ‘da satılır.
  • too faced extreme lip injection dünyanın en iyi lip glossudur. tek sıkıntı ekonominin son hali nedeniyle 430 lira olmuş. ama baya iyi o nedenle hak ediyordur herhalde.
  • vegan oluşu..hayvanlar üzerinde denenmemesi vs. bunlar güzel çok güzel ancak; (bkz: better than sex mascara) diye diye ölüp bitilen maskaradan indirimdeyken aldim(güncel fiyatı 210) öyle abartilacak üzerinde durulacak bir ürün değil. tabi her rimel gibi dolgunlastiriyor.uzun olan kirpiklerimi de dahada kıvırmadı. bitirmeye çalışıyorum okadar para verdik.
hesabın var mı? giriş yap