şükela:  tümü | bugün
 • sam smith'in 8 eylül 2017'de yayınlayacağı single. uzun süredir sessizliğini koruyan genç efsanenin sahalara dönüşü olacaktır.

  kişisel beklentim adele'in hello'su gibi bir geri dönüş olması yönündedir.

  sayfalarca entry dolması dileğiyle.
 • çok hoş.
 • sam smith'in yeni şarkısı. youtube'da yeniler listesinde görünce çok da dayanamayıp tıkladım tabi. önce şu sözleri kopyalayayım sonra soluklanmakla kalmayıp derin bir nefes alıp gark olan dertlerimizi anlatalım.
  "ı’m never going to let you close to me
  even though you mean the most to me
  'cause every time ı open up it hurts

  so ı’m never going to get too close to you
  even when ı mean the most to you
  ın case you go and leave me in the dirt"

  işte bu senin benim uzaktan "ruh hastası" dediğimiz aslında türlü olumsuz tecrübelerden sonra bir şekilde bir umut hayata sevgiyle tutunmaya çalışmış ancak tüm geçmiş sıkıntılar, onların getirdiği korkular, yaşamdan uzaklaştıran barikatlar onu alaşağı etmeye çalıştıkça tüm hislerinin ve fikirlerinin yolcusu olduğu o savruk inişli çıkışlı hız treninde her şey normalmişcesine debelenirken hem gönlünden geçeni yapmayı dilemiş hem de bunun laneti olduğunu ve daha çok incineceğini bilip takip mesafesini korumaya çalışmış kendini yoksun ve uzak tutmaya çalışmış insanın sözleridir. dokunur, acıtır.
 • sam smith'in ikinci stüdyo albümünün lead single'ı olan hoş şarkı.

  en son popüler bir mainstream erkek şarkıcının "but every time you hurt me, the less that i cry/ and every time you leave me, the quicker these tears dry" gibi açık bir şekilde duygularıyla ilgili şarkı söylediğini bruno mars'ın it will rain şarkısında görmüştüm.

  sam smith ve adele gibi şarkıcılar bazı eleştirmenler tarafından aynı tarz müzik yapmakla ve "güvenli alanda kalmakla" eleştiriliyorlar. haklılar mı, bilemem ama smith'in tarzını devam ettirmesine memnun olduğumu söylemeliyim.
 • sevgili sam'in yasadigi kisa ve oz iliskisinde birden fazla kez terk edilme hikayesinden bahsettigi yeni single'i. bana sanki bir onceki albumunden bonus trackmis gibi geldi. neticede sam bu. keder ve ızdırapla beslenen bir arkadas. illa bir victim olmak zorunda yani. sozler eh iste. biraz zorlama gibi de geldi aslinda.

  neyse ben dunyanin en yetkili mercihi degilim sam, sen beni bos ver tatlim. ama soylemeden gecemiyecegim:d o canhiras cigliklarla anksiyete krizi gecirerek sarki soyleyen klise korosu da neyin nesi? soru. aradaki gitar ve keman gecislerini sevdim organik olmus bebegim. ote yandan diger sarkilar hakkinda hicbir ongorum yok . bir duet var albumde onu biliyoruz. baskalarinin hikayelerini anlatmissin ona da okay fakat soyle beni sasirtacak bir sarkin vardir umarim sam. bu kadar bekledik haketmedik mi yani?
 • sam smith yine bildiğimiz gibi.. iyi anlamda ama!
 • adele in erkek versiyonu ağlak sam smith in yepyeni parçası. iki haftadır ingiltere'de 1 numara. görüşüme göre stay with me kadar güzel değil. belki zamanla alışırız. son dönemlerde slow şarkılar çok azaldı, değerini bilmek lazım.
 • sam smith pek sevmem ama bu şarkısıyla beni fethetmiştir.