• bbc'de yayınlanan arabalar üzerine program.genellikle spor modellerin testleri yapılır, yolda
  sürüş esnasında sürekli konuşup araba hakkında kameraya bilgi veren bir sunucusu vardır.
 • neden türkiye'de böyle otomobil programları yok dedirtecek bir programdır.. son çıkan modeller tanıtılır, süper otomobillerin karşılaştırması olur bu programda.. ayrıca sarı saçlı hatun kişisinin de test driverlardan biri olduğu programdır... almanya'da da (bkz: go) diye bi program vardır, aha bunun gibi müthiştir...
 • donemlerinin sampiyonu hatunla bayin sakalasarak, hile yaparak yaristiklari bir bolumu de olan bbcworld serisi.
 • mükemmel bir otomobil tanıtım, kıyaslama, performans analizi ve alakalı sohbet programıdır. sunucusunun ve porgramın formatı çok hoş ve espritüeldir. özellikle erkek sunucu pek bi mimik insanıdır. sevilesidir.

  özellikle yeni üretilen, üretici firmalar tarafından "aman da çok güzel bi araba yaptık, amanda bu kadar güzel, bu kadar hızlı, bu kadar güçlü bi araba yok" şeklinde övülüp, yere göğe sıgdırılamayan araçların, atıp tutan dizaynırlarına güzel bir cevap olarak, ilgili aracı çogu zaman ya bir ferrari ile yada bir mclaren f1 ile drag olayına sokar ki, "mühteşem araba" ile yeni üretilen aracın arasındaki fark anlaşılsın.

  bu gibi bir taktik ile nissanın yeni ürettiği, "süper bi araç" diye tanımladıgı arabayı mclaren f1 ile kapıştırmış ve nissana en az yarım km fark atıp, aracı durdurup, "there he goes, at least" diyerek, yanından yaklaşık 10 sn sonra geçen nissanı göstermiştir.
 • ilk kez motor testi yapılan bir aracın motorunu "pat" diye, patlarken tesbit ettiğim program. hakkaten de büyük bir basınçla iflas ediyor motor. patlama sırasında ön kaputun kenarlarından çok hızlı bir şekilde duman yükseliyor. tabi eş zamanlı olarak da "pat" sesi.
 • 80lik teyzelere attraksiyon olsun diye, park etmiş iki araç arasına(kaldırım kenarı modunda) el freni ile park ettiren bbc şaheseri
 • o sarışın kadın, bir kere ford'un özel olarak ürettiği transit cosworth* kullanmıştı da oha demiştim...
 • nintendo'nun snes'inde çalışan bir yarış oyunun adıdır ayrıca.
 • hummer, lamborghini gibi vasıtaları yerden yere vuran güzel program.
 • türkiyedeki bilimum otomobil programlarının aksine arabalar acımasızca eleştirilebilir bu programda.hatta bir bölümde japon arabaları cok daha ekonomik,dayanıklı,ucuz,performanslı, o zaman neden piyasada 1 numara değiller sorusunun cevabı olarak japon arabalarının resimlerini arka arkaya yayınlayıp boyle bir dizayna sahip bir araba alır mıydınız? sorusunu onlarca kere tekrarlamışlardı.
  ayrıca "x in performansı sınıfında gayet iyi olmasına ragmen yakıt tuketimi gayet makul duzeyde,yol tutusu da cok basarılı ama fazla zorlamalarda arkadan kayma eğilimi gösteriyor" kalıbını duyamayacağımız program.
hesabın var mı? giriş yap