• teknosada calisabilmek için aranan en önemli şartlardan biri...
  • hollanda da bırakana talking pussy denmesine sebep olan sakal çeşidi
  • bunun hakkinda modasi gecti demenin modasi gecmemis, onu anladim ben.
  • hulki cevizoğlu'ndan başkasına yasaklasalar itiraz etmem. hulki keserse adamın yüzü çalınmış gibi olacak.
  • top sakal bırakan adam mecburiyetten bırakıyordur. işe gidiyorsa sakal zaten çoğu yerde yasak. sadece bıyık bıraksa o yakışmıyor,bıyık bırakmasa hiç olmuyor daha iğrenç oluyor. o yüzden top sakal,bıyık kombosu yapıyor. burada irdelenmesi gereken istediği şekilde sakal bile bırakamayan insanları yaratan sistem ve başkalarının sizin sakalınıza bile karışabilmesi.
  • bir aydır suratımda duran kıl yumağına halk tarafından verilen isim.

yalnız şöyle ufak bir sıkıntımız var kendisiyse, arkadaşlarımdan aldığım tepkilerin neredeyse hepsi şu şekilde:

"abi öyle bakma sanki çok önemli bir şey söyleyecekmişsin gibi duruyorsun, çekiniyoruz."

ulan mercimek çorbasına banmaya ekmek uzat diyeceğim, sen niye beni bi' ilber ortaylı, bi' hıncal uluç yapıyorsun durduk yere?
  • aslen erkeği amcık ağızlı gösteren unsurlardan biridir. (bkz: ne dedim ben) (bkz: aman allahım bunu ben mi yazdım)
  • plaza insanları için bir kurtuluştur bu. sakal bıraksan bırakamazsın, fakat cillop gibi bir yüz de hiç işine gelmez. top sakal bırakıp çoğu zamanda ise kalan kısımları kirli sakal olarak bırakınca sorun kalmamaktadır. veya ben öyle sanıyorum.
  • kara murat film serisini izleyince, o dönemde sadece hristiyanlarla özdeşleştiğini düşündüğüm sakal türü. top sakalını gördüğün adamdan, o dakikadan itibaren korkacaksın. ama sakalın başına top kelimesi getirilmesi olayı ordan mı geliyor, hala o bağlantıyı kuramadım amına koim.
  • ekseriyetle bırakan kişiye sahtekar bir görünüm katar. hem top sakalı, hem de masumane bir tipi aynı potada eritmek mümkün değildir. farzet ki sermet erkin top sakal şekli yapmış, anında antipatik bir hal alır avcunun içinden çiçek buketi çıkarırken fıldır fıldır dönen gözleri. büyülenerek izlemektense, insanı illüzyon hilesini aramaya yöneltir bu topsakallar.

ağız ve çene yapısının topsakalı zorunlu kıldığını söyleyen insanlar oldu geçmişimde. bu izahatı anlamak elbet mümkün değil. itü'de bir topsakallı ordusunun içinde buldum kendimi yer yer. ben de onların geçmişini araştırdım. lise yıllarından bir fotoğraf ya da bir canlı şahit aradım ki, bileyim bu insanın top sakalsız halini. bir genci top sakal bırakmak zorunda bırakan gerekçeleri öğrenip, hepsiyle bir bir savaşmak istedim. hadi top sakal bırakma kararını geçtim, top sakalın biçimine neye göre karar verdiklerini dahi açıkça paylaşmadılar. neye göre hulki cevizoğlu, hangi sebepten ötürü m.ali birand şekli yaptıklarını dahi bölüşmediler benimle. peh. gizem yapıyorlar akılları sıra.
hesabın var mı? giriş yap