şükela:  tümü | bugün
 • arka planda türbanıyla dolaşan muhtemel devlet memuru kadar suçludur ancak.
  (bkz: 657)
  (bkz: perhiz ve lahana turşusu ilişkisi)
 • bu ülkede işi yapan ama takdiri alamayan meslek grubundan olduğu iddia edilen adamdır. oysa herhangi bir ciddi kurumda ya da şirkette bulunmuş olanlar bilir ki, mühendislere tek akıl ve eğitim sahibi kişiler onlarmış gibi muamele edilir genelde; aşağılanan işletme-ekonomi mezunları da yüklüce matematik ve sayısal dersler alırlar, ama onlara "kafası çalışmadığı için mühendisliği kazanamamış insan" muamelesi yapılır genelde. istisnalar tabii ki kaideyi bozmaz ama bu ülkede adam yerine konulmayan ve emeğinin karşılığını göreceli olarak almayan grup, kesinlikle mühendisler değildir.

  yıllar sonrası edit: defalarca taşındı bu başlık, arada silinen çokça da entry olmuş gördüğüm kadarıyla. benim yazdıklarım "dam üstünde saksağan" gibi kalmış :)
 • v: siz devlet memuru musunuz? burada bu kurul üyelerinin karşısına bu şekilde çıkmanızı hiç kimse tasvip edemez. buyrun!

  m: evet, ben devlet memuruyum, peki siz kimsiniz? devlet misiniz? buyrun burdan yakın.
 • bahsi geçen mühendisin kılık kıyafetinde bir sorun olmadığı gibi paylaşılan görüntülerde yaptığı bir ayıba da rastlayamadım. devlet memuru olup da üst seviyelerde gezen şahısların herhangi bir kıyafetine karışılamazken, bu mühendis malesef o valinin kendini tatmin etme gösterisine kurban gitmiştir. buradaki bahane ise bir devlet memuru kot pantolon giyemezmiş vesaire. siz ki üst noktalarda bulunan devlet memurları olarak hala farkedemediniz ki özel sektörün rastgele bir kurumu kadar başarı yakalayamamanızın birinci nedeni insanları bu tür saçma nedenlerle işlerinden soğutmanız. ama bu öylece geçecek bir durum da değil. o seviyelere gelen kişiler fazla bir şey yapmamalarına rağmen bulundukları seviyeyi "ben en büyüğüm" mantığıyla algıladıkları için bu böyle gidecek malesef!
 • sayın vali türk milletini çok büyük bir ayıptan kurtarmıştır bu mühendis arkadaşı salondan kovarak. saolun sayın valim, sizin gibi devlet aşıkları olmasa yüzümüz yerde gezerdik hergün, sokağa çıkamazdık utancımızdan.
 • insanların beyin yapısından ziyade kılık kıyafetiyle haşır neşir olan geri kalmış bürokratik zihniyetin kurbanı olmuş mühendistir.

  vali beye sormak lazım; kardeşim madem kamusal alanda belirli kılık kıyafet sınırlamalarına uymak lazım; o videoda görülen türbanlı kadının orada ne işi var? ona neden ses çıkarmazsın, hadi söyle bakalım, kamusal alanda türban da yasak değil mi?

  yemezler...
 • vali sıfatı olan insanın egosunun altında ezilmiştir,
  kanun manun olayları olduğu için, yasal zorunluluk kısmını, yapılan iş-görünüş ayrımını hepsini atlıyorum.
  top sakal bırakarak türk milletine saygısızlık yapan, vatana ihanet eden bu mühendis şüphesiz ki cehennemin yedinci katında günahkarların ateşine odun olmalıdır.
  evet.
  abarttım.
  çünkü vali de abartıyor, giydiği kıyafete, traşlı suratına yakışan bir adam herkesin önünde mühendise, çaycıya, işletmeciye, kendi çocuğuna bile bağırmaz, ben mi söylüyeyim alternatifleri,
  korumana söyle gitsin kulağına fısıldasın mesela,
  ya da illa oraya çıkarılıyorsan tek cümleyle bitir işi, şişirme orada egonu..

  ha bir de şu var ki , valinin boyunun yetmediği zenginlikte bir iş adamı ya da kendinden daha üst bir mevkii de bir devlet insanı karşısına top sakallı geldiğinde ekieki diye gülmeyip bunları söyleyebilsin.
  top sakalı bırak sağı solu açıkta kalsa yine de ağzını açamayacaktır, ben de birşeyler öğrendiysem bu böyledir.

  tabii çok isterdik mühendis kişinin dramatik bir konuşmayla başı dik oradan ayrılmasını ama muhtemelen borcu harcı, çoluğu çocuğu birşeyleri vardır onu bağlayan.. tabi bu bizi bağlamaz uyarılmayı, dışarı çıkarılmayı hak etmiş olsa bile, ayıp olan kravatlının yaptığıdır.