• kırık kalpler bankası ile birlikte izlemesi imkansız olan onur ünlü filmi. abi vcd, dvd, blu-ray, netflix cart curt fark etmez. bir şekilde ulaşabilelim şu filmlere? eeey onur ünlü, duy sesimizi!
  • onur ünlü yine yapılmayanı yapmış diyalogsuz fakat bizi duygudan duyguya götüren, sürükleyici bir film olmuş. oyunculuklara da ayrıca bayıldım, polisi ayrı güzel, hemşiresi ayrı, berberi ayrı... sessizleşmenin ses getirmesi hali çok hoş.
  • eyy muhsin,

hayatını sattın,

bizden bir topal şükranı mı esirgiyorsun?
  • 56. altın portakal film festivalinde yönetmen ve oyuncuların katılımıyla izlediğim repliksiz film.
    demet evgar gözleriyle oynadı.
    film çıkışı yapılan halka açık söyleşide yönetmen onur ünlü "neden böyle bir film?" sorusuna "çünkü içimden böyle geldi" diye yanıt verdi.
  • 1 ekim'de kadikoy sinemasinda onur unlu'nun de katilimiyla gosterimi olacak filmdir.
  • netflix vb bir platforma, malum yere yani kısacası herhangi bir yere düşse de tekrar izlesem dediğim onur ünlü filmi. sabah sabah aklıma geldi. yıllar geçmesini bekleyeceğiz kırık kalpler bankası filminde olduğu gibi sanırım.
  • yav onur normal film cektin de sozsuzu kaldi, yok gercek kesit’i kaldi. la olm sadece ben geliyorum iste birak bu isleri, cek bir polis daha gunesin oglu daha alla alla yaa
  • yönetmenlik koltuğunda onur ünlü'nün oturduğu, oyuncu kadrosunda demet evgar, serhat kılıç, bora akkaş, halil babür ve ayşe melike çerçi'nin yer aldığı 2019 yapımı film.

film ülkemizdeki ilk gösterimini "ulusal yarışma"ya tekrar kavuşan 56. antalya altın portakal film festivali'nde yapmıştı.

10 yaşında geçirdiği bir kazadan dolayı sakat kalan ve hayatı boyunca insanlarla ortak bir nokta bulmaya çalışan şükran’ın diyalogsuz ve trajikomik hikâyesini anlatıyor topal şükran’ın maceraları. şükran insanlarla bağ kurmak için ne kadar çabalasa da, özellikle karşı cins ile ilişkilerinde hep hüsranla karşılaşır ve sonunda hem cinsine yönelir. ancak burada da hüsranla karşılaşır ve bir kez daha yere düşer. şükran’ın, insanlarla iletişime girerken yaşadığı çaresizliğin, izleyici olarak bizim çaresizliğimizden pek de bir farkı yoktur.

edit: film 39. istanbul film festivali'nin ulusal yarışma bölümünde "altın lale" için yarışacak.

edit 2: film 31. ankara uluslararası film festivali'nde "en iyi yönetmen (onur ünlü)", "en iyi sanat yönetmeni (emel erden)" ve "siyad en iyi film" ödüllerinin sahibi olmuştur.
  • aşırı merak ettiğim ama aylardır hiçbir mecrada bulamadığım onur ünlü filmi. bilen varsa yeşillendiriversin, haydi canım ekşiciler.
  • "senaryom varmış gibi yapayım" diyen filmdir. evet diyalog yok, arkaplan sesleri var, elektronik-sentetik müzik var, ama yok akmıyor, üstelik 75 dk ama bir yerden sonra tıkanıyor gibi. merak duygusu normalleşmeye dönüşüyor, acaba önüme random imgelerden ne düşecek diye beklemeye başlıyorsunuz. mementovari bir hava ama biraz daha kopuk. film bir yandan bir şefkat duygusu yaşattı, "şükran" dedik "ne yapsa olur" yani, hiçbir önyargı beslemedim şahsen ya da "napıyo bu şimdi ya" dedirtmedi.

edit: kutsal motor yorumu geldi: https://www.youtube.com/watch?v=uwnwhmuohl4
hesabın var mı? giriş yap