şükela:  tümü | bugün soru sor
 • avatar the last airbender'ın kısa boylu, sevimli, bencil ve ukala karakteri. gözleri görmemesine rağmen en iyi earthbenderdır. (tınılarla görür o kadar ki nefes alışlarından birinin yalan söyleyip söylemediğini anlayabilir.)
  kendisine güveni dışardan göründüğü kadar değildir ama güvensiz olduğu zamanlar da pek bir şekerdir. avatar the last airbender'da en sevdiğim karakterdir ama maalesef ikinci sezonda giriyor.

  --- spoiler ---
  katara'ya sugar queen demişliği var, tahtaları mı eksik desem dahi mi bilemiyorum ama (bkz: kawaii)
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  2. sezon sonu itibariyle metal bükmeyi becerebilmiş bir toprak bükücüdür.
  --- spoiler ---
 • avatar the last airbender dizisinin şirin ötesi, ama, toprak bükücü, karizmatik, pasaklı, dikkkafalı, küçük kızı. firelord a karşı planlar hazırlayan team avatar (aang, katara, sokka) a sonradan katılmıştır. yaşı küçük olmasına rağmen deli dehşet toprak bükebilmektedir ve hatta aagn e toprak bükmesini bu kızcağız öğretmiştir.
  pek bi şirindir gaziler, izlemek lazımdır.
 • kendisi dünyanın en tatlı görme engellisidir :) eşsiz bir toprak bükücüdür (earthbender). metali bükebilen tek toprak bükücüdür. avatarı izlenmeye kılan en önemli karakterlerdendir :d
 • yerim ben onu yawwww...avatar the last airbenderin en karizmatik karakteridir şahsımca. metali bukebilen tek toprak bukucu olduğu da rivayet edilir. şekker gibi kız... tanışsaydık eğer kesinlikle nikahima alirdim, hatta oyle ki gazozuna ilk ilaç atan kişi olmayı çok isterim... o ne play, o ne boy, o ne ayak oyle... toprak bükmeyi bir gün kaçıp saklandığı mağarada bulunan köstebeklerden öğrenmiştir.
  (bkz: the blind bandit)
 • avatarın en eğlenceli en güzel en karizmatik karakteridir katara gibi kasıntı değildir . ayrıca duygusallaştığı zaman her daim önüne bir duvar çekebilendir...
 • en iyi toprak bükücü olmasının nedeni sadece kör olması değil, aynı zamanda toprak bükmeyi ilk toprak bükücü olan köstebeklerden öğrenmesidir. bu bükme hareketleri figürleri aslında uzakdoğu dövüş sanatlarından alınmış olduğu göz önüne alınırsa toph'un figürleri diğer earthbenderlara benzemez. eh körlüğü sebebiyle zaten daha iyi bir algılama kapasitesine sahip olan toph ise en iyi hocalardan earthbender figürlerini kapmış oluyor. üstüne bir de zekası nedeniyle daha iyi teknikler de bulunca* avatarla başabaş gidebilecek bir earthbending ustası oluyor, favorimdir kendisi.
 • avatar the last airbender dizisindeki favori karakterim. kör olduğu için bir şeyler okuyamayan, ama yeri geldiğinde kanun dışı dövüşlere katılıp iri kıyım adamları yenecek, metalden zırh ya da içindeki binalardan tutun da halkına kadar kumdan ba sing se heykeli yapabilecek kadar güçlü bir toprak- metal- kum bükücüdür. toprağı hissetmesi yeterlidir ve bir keresinde biraz gevşeyip manikür yaptıralım derken kirden mahvolmuş ayaklarına bile dokundurtmamıştır. muhteşem bir şey bu kız, bulduğu lakaplar da ayrı bir güzellikte.
 • katara'ya sugar queen diyebilen yeri geldiğinde aang'e bile ayar üstüne ayar verebilen şirinlik abidesi şey.. sokka'ya yaptıklarını saymıyorum bile*
 • toprak bükücülüğü yalayıp yutmuş sevimli bücür. serideki en güçlü karakterlerden biri, belki de en güçlü toprak bükücü

  uyarılarla gelen edit: en güçlü toprak bükücü olduğu zaten belirtiliyormuş seride