şükela:  tümü | bugün soru sor
 • boşa merdiven hazırlama ben yan köydeki çıtır marina ile işimi gördüm. kib. bye. imza: prens.
 • saçmadır.masalda rapunzel'e olan aşkından dolayı her gün işi gücü bırakıp kuleye tırmanmaya giden, ve bu uğurda kuleden düşüp kör olan , yine de aşkından vazgeçmeyip kör gözleriyle rapunzeli bulmaya çalışan cefakar prense deyyus denmektedir.ayrıca rapunzel'i kuleye kapatanın da hemcinsi olan üvey annesi olması da ayrı bir tezattır bu sloganın anlatmak istediği açısından..olmamış bu..ayrıca (bkz: #prensiyedirmeyiz)
 • hikayedeki fethad'ın yol yapmak maksadıyla dağı deldiğini zannedenlerin olduğunu gösteren başlıktır.
 • feridun nadir'in yazısında irdelediği pankart.

  http://www.birgun.net/…hakaret-rapunzel-108043.html

  feminizm çok süper bir şeydir *
 • "8 mart’ta birisi bir pankart hazırlamış. sosyal medyada çokbinlerce kere paylaşıldı: “topla saçlarını rapunzel, deyyus merdivenleri kullansın!”

  pek beğenilmiş olmalı ki hala kullanılıyor, paylaşılıyor.

  bir inceleyelim bakalım:

  1. herşeyden önce bahsi geçen “deyyus” rapunzel’i dövmeye, namus cinayeti işlemeye filan gelmiyor. kurtarmaya geliyor. hapisten. kibar davranılması gerekir.

  2. sloganperver kardeşimiz belli ki masalı bilmiyor. pankartta fiziki hata var. çünkü kulede merdiven yok.

  3. tut ki merdiven var. bahsedilen “deyyus” merdivenleri kullanarak rapunzel’e öyle kolayına ulaşabiliyorsa merdivenler kullanılabilir durumdadır. rapunzel kendisi de kullanabilir. neden zavallı rapunzel yüceltileyim derken salak oluyor?

  4. hadi bütün bunları geçtik. rapunzel’i kurtarmaya gelen “deyyus” oraya merdiven varken zaten neden saç tutup da akrobasi yapsın? merdiven çıkmak, saçla tırmanmaktan açık ara daha kolaydır.

  5. gelelim en fecisine. deyyus ne demek, tdk’den bakalım: karısının veya kendisine çok yakın bir kadının iffetsizliğine göz yuman (kimse). iffetsizliği kategorik olarak reddetmiş insana deyyus deniyor yani. yahu niye hakaret kelimesi olarak kullanılıyor bu kelime. üstelik kadın haklarını mevzu ederek. adam gayet özgürlükçüymüş işte."
  feridun nadir, nezaket, hakaret, rapunzel, birgün, 3.4.2016.
  http://www.birgun.net/…hakaret-rapunzel-108043.html
 • günün anlam ve önemine binaen hatırlatılan söz öbeği.

  tüm kadınlarımızın dünya kadınları günü kutlu olsun..
 • :d:d:dd
 • feminizm aptallıktır