şükela:  tümü | bugün
  • toplama bilgisayarlar hala satıldığı için 10 yaşındaki çocuk ve 40 yaşındaki adam bu nesle dahildir. neyin efsanesi onu çözemedim ancak ben.
  • toplama bilgisayarlar hala kullanıldığından dolayı neden efsane olduğunu anlayamadığım nesildir.

not: işbu entry, toplama bilgisayardan yazılmıştır.
  • hala yaşayan nesildir.
    şu anda evinizde tüm ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılayacak bir bilgisayar istiyorsanız kesinlile vatan computer, gold pc gibi yerlerden temin edeceğiniz, özenle seçeceginiz parçalardan toplama bilgisayar yapmak zorundasınız zaten.

yok hp, exper , casper gibi sozde markalı ürünlerin de eninde sonunda toplama bilgisayar oldugunu unutmayın.

bilgisayardan anlamayan insanlar elbette gidip beko'dan arçelikten, teknosadan abuk subuk masaüstü bilgisayarlar almaya devam edebilir. zaten bilgisayardan anlamıyorsa neye ihtiyacı oldugunu da bilmiyordur ve muhtemelen hazır markalı ürünler onları tatmin edecektir. fakat ihtiyacınızı biliyorsanız kendiniz bilgisayarı toplatacaksınzı , yolu yok.

ornegin en üst düzey grafiklere sahip oyunları oynamak istiyorsunuz ve en hızlı, super sogutmalı yüksek ram'li ekran kartına ihtiyacınız vardır. hazır pakette diyelim bu kart var (ki düsük ihtimaldir) ama bu kez muzik ve goruntu işleme montaj yapma ihtiyacınızı karşılayacak ram bulunmayabilir o makinada. o zaman en iyi ses kartını ve en yüksek ram'i alacaksınız. derken hard disk sizin istedigniz hızda olmayabilir. hard disk'i de kendiniz sececeksiniz. piyasada işlemciler sürekli güncelleniyor ama muhtemelen o hazır bilgisayarda bir onceki kuşak işlemci ya da yeni kusak islemcinin "ehhh işte" versiyonu kullanılmıştır....

eh tabi ki bir de bu kadar işleme dayanacak power supply almanız lazım. bir de kasa tabi ki. sizin zevkinize gore kullanıslı bir kasayı da kendiniz seçmelisiniz.
    vatan bilgisayara , yazıcıoglu iş merkezine ya da god bilgisayara giderseniz her gün binlerce kisinin bu hardware'i satın alarak bilgisayar topladıgını gorursunuz. zaten vatan ve gold bu montaj işlemini kendisi yapiyor ve size teslim ediyor.

efsane falan yok malesef üzülerek bildiriyorum
  • (bkz: datron)
  • ne zaman efsane olduğunu anlamadığım nesildir. kendi toplamadığım bilgisayara para vermem. hazır sistemlere hayatta para vermem. eşe dosta da toplarım kimseye muhtaç etmem.
  • hala devam eden nesildir. bakmayın cahil memleketimde kazıklıyorlar insanları.
  • (bkz: no name)
  • henüz bitmemiş bir döneme bitmiş muamelesi yaparak insanları üzmeyin.
    tablet dönemi gelmiş olabilir ama onların büyük çoğunluğu daha önce bilgisayar kullanmayan kesime gidiyor, yoksa bilgisayarı toplayan kesim hala devam. batı cephesinde değişen bir şey yok.
  • çocuklarıma kendim topladığım için benden sonraki nesildir