şükela:  tümü | bugün
  • ben mi yaptim lan bu bebekleri neden 10 saat boyunca zirlamasini dinlemek zorundayim? arabasi olmayan bebek yapmasin amina kodumun dunyasinda.

konuyla alakali louis ck, jim norton ve o&a gorusleri

edit: lafim yuzsuz ebeveynler icin. 6 saattir trendeyim yanimda arkamda hintli bir sulale 2 tane orospu evladi bebek (bebek dedigim 2-3 yaslarinda veletler) dakka durmadilar agla zirla aileleri de anasi sikik hintliler iste bebeklerden daha cok ses yapiyolar sozde susturmak icin hayvan gibi bagira cagira konusmalar, kulturlerini siktiimin serefsiz pislikleri. ama turk ebeveynlerin de cogu farkli degil o yuzden istediginiz taraftan siz siktirin gidin.

edit 2: simdi de otobuse bindim 15 saat surucek koca otobuste 1 tane cocuk var normalde hic olmaz o da geldi onume oturdu. bu akilli uslu bi cocuga benziyo bakalim gelismelerden haberdar edicem sizi zeka kupleri.

edit 4: daha edit 3'u bitirdigim anda anasi cocugun koltugunu yatirdi hayvan gibi sonuna kadar! sonra da soruyo yalandan "is that ok?:)" ok amina koyim ok 190 adamim bacagim zor sigiyo zaten ama of course no problem ben gotume sokarim bacaklarimi senin 50 cmlik yer elmasi cocugun icin. hayir zaten bacagimin yarisi kadar velet neyine yetmiyo da bi de dibine kadar yatiriyon koltugu? bak cocukta gram suc yok giki cikmadi saatlerdir uslu velet ama anasi iste... biz bisi diyince hemen dusuncesiz oluruz ama kadinin sikinde miyim ben? dusunuyo mu hic hayvan gibi adam zaten zor sigiyodur diyo mu? ben ona ragmen arkamdaki kiz rahatsiz olmasin diye gram yatirmadim koltugumu. karsinizdakilerden tolerans anlayis fedakarlik beklemeden once sizin de biraz empati yapabilmeniz lazim. yok oyle hep bana hep bana.

son edit: "araban yoksa cocuk yapma diyor ama trene otobuse biniyor amk fakiri" diyene: “gelişmiş ülke, fakirlerin bile arabaya bindiği ülke değil, zenginlerin bile otobüse bindiği ülkedir.” senin orta dogulu kompleksli zihniyetinin anlayabilecegini sanmam ama. ben toplu tasimaya binip kimseyi de rahatsiz etmiyosam, neden gitmesi gereken benim gibiler olsun? bakamicaksan yapmicaksin, millet senin bebeginin cocugunun gurultusunu zirlamasini rahatsizligini cekmek zorunda mi? gelismis ulke insanlarinin cocuklari cogunlukla akilli uslu dururken 3. dunya ulkelerinin cocuklarinin maymun gibi etrafa rahatsizlik verme hakki oldugunu sanmasi senin cocugunu da kendin gibi yetistirmenden dolayi, burda da hala bunu savunuyosun "cocuk 100% kontrol edilemez ama pek de duzgun yetistiremiyoruz millet olarak galiba" demek yerine. evet babam disari bosalsaymis da yok ucakta bana denk gelme biladermis de titriyorum sinirden cok asiri bozuluyorum demeyin oyle pis seyler ahahhaa.
  • keşke halden durumdan anlamayan hayvanları almasalar baştan da, böyle bir sorun hiç gündeme gelmemiş olsaydı dediğim öneri.

(bkz: mal beyanı)
  • toplu tasimadan kasit ucaksa, kismen destek verdigim yasak.
    hele uzun yolculuklarda aglayan vs cocuk hic cekilmiyor.
  • "x yasaklansın" başlıkları yasaklansın lütfen diyerek artırdığım düşünce.
  • anneler, özellikle genç anneler bu devirde doğan çocukları iyi idare edemiyorlar. ki bu onların bir eksikliği değildir. çevresel faktörlerden kaynaklıdır.

çocuk bu. ağlar da, zırlar da, güler de. belli ki bir derdi var. hele bir de bu daha konuşmayı öğrenememişse... gerçi konuşma yetisini elde edip de konuşamayan, saçmalayan insanlar var. o ayrı konu.

hani havlayan köpeğin suratına bakıp ''ne havlıyon lan it?'' demek kadar absürt bir şey bu. ee itin doğası bu? napacaktı? dile gelmesini geç. oturup akademik makale mi yazsın derdini anlatmak için?

insan kendi içinden çıkanı idare edemiyor bazen.

ya anneyi yönlendir, bir derdi mi var, şu mu olabilir, bu mu olabilir diye fikir ver.
    ya da iki şaklabanlık yap çocuğa, incilerin dökülmez. farklı bir insandan, ilgisini çekebilecek şeyler görsün. susuyor o zaten. ebleh ebleh gülmeye başlıyor.

hatta anne izin verirse, sigara içmiyorsan ve temizsen al bebeyi kucağına iki oyna.
    bak nasıl maymunlaşıyor.

zorunlu ekleme:
    yetişkin ve sağlıklı bir bireyle daha konuşmayı bile öğrenememiş bireylerin bağırıp çağırmalarının kıyaslandığı bir ortam oluştu ya...
  • bir adet mal beyanı
  • kendi bebek yapınca bu sefer bekar gençlerin toplu taşımaya binmesi yasaklansın diye başlık açacak mal beyanı.
  • bebek bu ağlar. ben annelerine gıcığım. çocuk susmadıkça gerilen, gerildikçe bebeğe söylenen, söylenmelerin şiddeti neredeyse bağırmaya varan annelerden bahsediyorum. bebeğin sesine katlanıyor insan da annenin gerginliğine ve söylenmelerine özellikle uzun yolda tahammül etmekte çok zorlanıyorum. azıcık sakin olun anneler!