şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gayet can sikici bir olaydir. ozellikle aracin kalabalik ve mevsimin yaz olmasi durumunda ter kokusuyla harmanlanir ilk durakta inmenize sebep olur.
  • ak$am trene binersiniz, bir bakarsiniz ki bilet aldiginiz tren dogu ekspresidir, dogru ya cikmi$tir akilnizdan bu, once cikinlarini hazirlarlar, ha$lanmi$ yumurtalar cikar ortaya, yenir onlar doyasiya, sut icilir, koy pekmezi yenir, akabinde ilk a$ama olarak ayakkabilar cikartilip koridora uzatilir, siz hala seyretmektesinizdir olaylari, bir sure sonra ilk horultular gelir, sonra bakarsiniz ki onlar horultu degildir, son hizla kacmaya cali$irsiniz ortamdan, yemekli vagona ula$tiginizda biraz olsun rahatlami$sinizdir velakin kapatilan yemekli vagondaki $ef garsonu kalemi kiran hakime benzeterek geri doner bir paket sigara alir vagon arasinda takilmaya ba$larsiniz, baktiniz olacak gibi degil en sonunda her$eyi goze alarak geri iceri girersiniz bir sure nefesinizi tutmaya cali$arak, olmaz, yapamazsiniz ve soluk alirsiniz, en sonunda cildirarak "donsun ibneler" adli ba$yapiti mirildanmak sureti ile cami acarsiniz ve hem siz hem vagondakiler donarak en azindan rahat nefes almak sureti ile yolculuga devam edersiniz, ankarada trenden bir ini$iniz vardir ki gormeye deger. sabaha kar$i 5 en tehlikeli zamanlaridir. ha bir de actiginiz cam dolayisi ile migdelerini u$uteceklerini goz onunde bulundurmamak cok buyuk hayal kirikliklari ve buhranlar ya$atabilir.
  • toplu ölümlere sebebiyet vermektir.
    bu meretin izide belli olmadığı için olay yerinde çalı$ma yapan ekipler, rapora "gaz sıkı$ması sonucu patlama" yazabilir, ölenler kim osurduya gider kısacası.
  • aslinda uyarisi olan bir aktivite. "duracak" yazisina cok dikkatli bakanlar "salacak" diye ikinci bir yazi gorebilirler.
  • sozlugun ebesini konsept dahilinde sikmek kadar ayip bir davranistir.
  • topluluk halinde yaşamın gerektirdiği ahlak kurallarından nasibini almamış hayvan ötesi yaratık davranışı
  • herkesin suratında aynı ifade vardır. birbirinin suratına bakma, bir suçlu arama, yüz ifadesinden kimin yaptığını anlayabilme çabası, ama yine herkeste aynı kayıtsızlık "hayır ben değilim" rahatlığı. peki o zaman kim yaptı bunu?
  • terbiyesizlikte son nokta... bi insan evladı poposuna sahip çıkamaz mı lan!?