• ak$am trene binersiniz, bir bakarsiniz ki bilet aldiginiz tren dogu ekspresidir, dogru ya cikmi$tir akilnizdan bu, once cikinlarini hazirlarlar, ha$lanmi$ yumurtalar cikar ortaya, yenir onlar doyasiya, sut icilir, koy pekmezi yenir, akabinde ilk a$ama olarak ayakkabilar cikartilip koridora uzatilir, siz hala seyretmektesinizdir olaylari, bir sure sonra ilk horultular gelir, sonra bakarsiniz ki onlar horultu degildir, son hizla kacmaya cali$irsiniz ortamdan, yemekli vagona ula$tiginizda biraz olsun rahatlami$sinizdir velakin kapatilan yemekli vagondaki $ef garsonu kalemi kiran hakime benzeterek geri doner bir paket sigara alir vagon arasinda takilmaya ba$larsiniz, baktiniz olacak gibi degil en sonunda her$eyi goze alarak geri iceri girersiniz bir sure nefesinizi tutmaya cali$arak, olmaz, yapamazsiniz ve soluk alirsiniz, en sonunda cildirarak "donsun ibneler" adli ba$yapiti mirildanmak sureti ile cami acarsiniz ve hem siz hem vagondakiler donarak en azindan rahat nefes almak sureti ile yolculuga devam edersiniz, ankarada trenden bir ini$iniz vardir ki gormeye deger. sabaha kar$i 5 en tehlikeli zamanlaridir. ha bir de actiginiz cam dolayisi ile migdelerini u$uteceklerini goz onunde bulundurmamak cok buyuk hayal kirikliklari ve buhranlar ya$atabilir.
  • topluluk halinde yaşamın gerektirdiği ahlak kurallarından nasibini almamış hayvan ötesi yaratık davranışı
  • beni bütün insan haklarına saygılı, süper hümanist insanlardan ayıran tek şey toplu taşıma araçlarında osuran kişilerin idamını gerekli görmemdir. bunu insanlığa hizmet olarak görüyorum.
  • herkesin suratında aynı ifade vardır. birbirinin suratına bakma, bir suçlu arama, yüz ifadesinden kimin yaptığını anlayabilme çabası, ama yine herkeste aynı kayıtsızlık "hayır ben değilim" rahatlığı. peki o zaman kim yaptı bunu?
  • sozlugun ebesini konsept dahilinde sikmek kadar ayip bir davranistir.
  • terbiyesizlikte son nokta... bi insan evladı poposuna sahip çıkamaz mı lan!?
  • kişi o an heyecanlanmış olabilir,karnı ağrıyor olabilir,sarsıntıda kaçırmış olabilir..insanlık halidir nihayetinde çokta şeyapmamak lazım.
  • yazın neyse de kışın kesinlikle yapılmaması gereken eylem.

onlarca insan camların kapalı olduğu bir ortamda bu kokuya maruz kalmak zorunda değil. ayıptır, yapmayın.
  • insanlık dışı hadise. evet. iyi ki şal takmışım dedim iyi ki! dün tam 4 kere bindim otobüse sanki aynı mahluk beni bekliyormuş da ben otobüse binince corul corul salıyormuş gibi. içinde leş mi var ulan ayı! hiç mi utanmadın fısss fıss salarken, hiç mi düşünmedin ulan ya kokarsa diye, bu kadar mı bencilsin hayvan. en azından kış günleri kapımıza dayanmışken götümüze sahip çıkalım. lütfen. gerçekten mide bulandırıcı. açık hava da sal bari.
  • yasaklanmalı. hatta bununla alakalı şiirler yazılmalı. osurmak yasaklanmalı artık toplu taşıma araçlarında...
hesabın var mı? giriş yap