şükela:  tümü | bugün
  • bazilari hi unutulmuyor. misal bi keresinde, bundan 10 sene once falan, sevgilisiyle tepeme dikilmis bi ciftten disi olaninin cinsel uzvunu, benim omuzbasi bolgesine dayayip, umitkoy'den kizilaya kadar gitmis olmasiydi. aslinda erkek olani yapsa daha ilginc olurmus ama o zaman da iyi olmazdi benim icin. sonucta delikanli insaniz.
  • dolmusta yanimda 30 saniyede bir boynunu sag tarafina 90 derece cevirip geriye atma tiki olan ve ustune ustluk kitap okuyan o adamin allah yardimcisi olsun.izleyene bile zor valla.
  • yer: dogu anadolunun parisi :) dedikleri yer. istanbul'u dün terk eylemisim, ayagimin tozuyla pazar nöbetine dogru yol aliyorum. minibüs duragina "tamam kar var ama soguk yok, istanbul neydi öyle, bir yerden bir yere gidilmiyor" diyerekten pozitif bir bakis açisiyla variyorum. minibüs bos, gün de haftasonuna denk gelince biraz bekleyecegim, içeri geçip bir köseye kivriliyorum. üç bes derken minibüs doluyor, ayakta da bir iki kisi kendine yer bulunca yola koyuluyoruz. iyidir iyi, keyfimiz beyde yoktur vallahi.

az ilerden iki yetiskin, bir çocuk araca biniyor. ancak oturacak yer yok. yetiskinlerden erkek olani basliyor bagirmaya. "ben yer ayirtmistim, bu ikincidir ayakta kaliyorum, siz hep böyle yapiyorsunuz." gibisinden veryansin ediyor. buralarda öyle bir adet var, duraga telefon açip beni su köseden al, yerimi de protokolden ayirt diyebiliyorsun. neyse, adam hirslandikça hirslaniyor. arada kürtçe bir seyler söylüyor, tansiyon tepelerde. adamin serrinden korkan yolcular kendi yerlerini onlara veriyorlar, ama namümkün adam sakinlesmek bilmiyor. küçük kizi baba yapma etme dediyse de herifçioglu bagirmaya devam ediyor. tam da kulagimin dibinde ha. "niçin bagiriyorsunuz beyefendi" girizgahli bir ögreten kadin konusmasi yapmaya yeltenirken, bir seye de karismadan durayim bari diyip susuyorum.

bu arada söför "abi vallahi bana kimse yer ayir demedi" diye kendini aklamaya çalisiyor. adam da dur simdi arayacagim, senin de palevereni tüm yolculara dinletecegim diyerek hoparlörü açarak duragi ariyor.

- selam aleyküm sedat
    + aleyküm selam
    - ben seni arayip yer ayirtmadim mi?
    + he abi aradin
    - bak görüyorsun ben demistim. e bu adam diyor bana öyle bisey demediler
    + he abi vallahi ben söylemeyi unutmusum, dogrudur abi
    - (yumusak bir ses tonuyla) senin ben unutmani yiyim sedat, gene suçlu ben oldum

öfkeli vatandas statüsünden birden yeni gelin mahcubiyetine geçis yapti ya, sabah sabah iyi güldüm. ben de dakka bir gol bir kültür soku yasamasaydim iyiydi ama napalim. "sonra bak oglum dedim kendi kendime. yolu yok çekeceksin. isyan etmenin faydasi yok, kaderin böyle."
  • zihinsel engelli zannedip yer verdiğim kadın meğer milletin önünde ağzını ayıra ayıra esneyerek konuşuyormuş. konuşması düzelince fark ettim.
    mal gibi hissettim kendimi o an. (bkz: jackass)