• 65 yaş üstü de dahil herkes için ücretsiz ulaşım hizmeti talep edeceğine, dedesi ninesi yaşındakilerin de ücret ödemesi gerektiğini iddia eden troll hezeyanı.
  • sabah 7-9 ve akşam 17-20 saatleri arasında katıldığım öneri. tabi ki yaşlılarımıza saygı falan önemli ama sabahın kör karanlığında kalkıp işe gitmeye çalışan, akşama kadar çalışıp iş çıkışı da sürünen adamın halini de anlamak gerek.
  • 3 durak sonra ineceğini bile bile belki durak sonuna kadar gidecek kişiyi sırf kendinden küçük diye kaldırtıp 10 dakika oturup başkasına veren tiplerle dolu otobüsler. beleş diye resmen toplu taşımaları işgaletmişler oda cabası.
  • loading: (bkz: senin anana bacına)
  • iyisi mi sabun yapalım 65 yaş üstünü.emekli maaşı da almazlar, böylece senin asgari ücretin artar belki he?

bastım eksiyi,engelledim.
  • trollük falan değildir. dede - nine demogojisi yapmaya gerek yok. bedava olduğu için binip geziyorlar ve oluşan kalabalık nedeniyle öğrencisi de çalışanı da mağdur oluyor. herkes için ücretsiz ulaşımı 80 milyonluk ülkede bu refah düzeyinde uygulamaya kalkarsan toplu taşıma kullanmak isteyen herkesi mağdur edersin.
  • emeklinin parasına göz dikmek değildir. zira öğrencinin hiç parası yoktur ama hem ücretini öder hem de otursa papara yer, ayakta dursa çantadan rahatsız olurlar bu sefer toplu taşımanın en mağdur kesimi öğrencilerdir.
    65 yaş üstü kişilere iş/okul giriş-çıkış saatlerinde ücretli olabilir gayet, ya da genel olarak öğrenci tarifesiyle ücretlendirebilirler.
    çünkü bu insanlar gerçekten bunu suistimal ediyor, otobüs nereye gidiyor ona bile bakmadan biniyorlar.
    bu yaşlıları sevmemek ya da onlara saygısızlık olarak algılanmamalı.
    tabii ki daha farklı çözüm önerileri de getirilebilir.
  • hayatı boyunca belli bir emek sarf etmiş ve nihayet de bunun sefasını sürmesi gereken yaşlılarımıza yapılmaması gerekendir.

ama iş saatleri içinde bu bedavaciligin alınmasına katılıyorum. sabah 7-9 ve akşam 17-20 saatleri arasında ulaşım kimseye bedava olmamalı. tamam kiminize acımasız gelecek ama özellikle istanbul olarak geldiğimiz nokta ortada.
  • hak talep etmeyi değil, haklarının elinden alınması zihniyetinin vuku bulduğu taleptir. daha fazla otobüs, daha sık saatler, daha ucuz ulaşım neden aklımıza gelmez
  • en azindan 50 kurus falan olmali. bedava olan hersey gereksiz kullanima neden oluyor.
hesabın var mı? giriş yap