şükela:  tümü | bugün
  • yanında insan mı yoksa hayvan mı var ( ki hayvan bile olsa ayıp ) hiç düşünmeden hareket eden cahil cühela erkektir.

http://bianet.org/…bacaklarini_topla.jpg?1397661371
  • sadece toplu taşımada olmayıp, her ortamda karşımıza çıkan erkeklerdir. doğru dürüst oturabilmeyi öğrenemediniz bi.
  • (bkz: #58067624)
  • metro, tramvay, otobüs ve metrobüslerin bilgilendirme panolarına ikaz işareti koyulup dikkati çekilmesi gereken erkektir. toplu taşımada insan otururken bacakları kapalı olur bu tüm dünyada ahlaki bir kuraldır.
  • artık hapis cezası alıyor inşalla. kızlar, emsal karar var.

https://twitter.com/…uluk/status/944701356702650368
  • yayılarak oturan erkek ile yayılarak oturulmasından rahatsız olan kişi arasında bu konu hakkında tartışma çıkıp kavgaya dönüşür ise ve herhangi bir uzlaşmaya varılamaz ise o zaman polis devreye girecek ve iş mahkemeye intikal edecek. o zaman belki ceza alabilir.
    ben pek ikna olmadım açıkçası.
  • kadınlara “allah sabır versin” dedirten erkektir.

geçen metroda kendi hemcinsimi ayaklarını kapat biraz diye uyardım. yayık yayık oturuyordu. doğada hayvanlar (bkz: orangutan) bölgelerini belli etmek ve güç göstermek amaçlı esneme ve gerilme hareketleri yaparlar. sen kime ne kanıtlıyorsun? biraz kapat yahu yazıktır.

tamam anatomimiz uygun değil, dümdüz kapatamayız bacakları; ama koltuk sınırları boyunca aç be kardeşim. herkes istiyor kadıköy’e yatarak gitmeyi.
  • en temiz çözümü denenmiştir ve çalışmıştır.

2+2 otobüse binmişsin, barzo tipli bir hayvan evladı güneş gözlüklerini takmış, geçmiş cam kenarına bacaklarını açmış. az daha zorlasa koridora çıkacak ayağı. kendisi bir bakar, oturduğunu görür, telefonuyla oynamaya devam eder.
    sessiz sakin geçersin yerine. kız istemeye giden damat adayı gibi oturursun, dizler koridora çıkar.
    10-15 saniye öylece oturursun, tepki yok pezevenkte.

sol dizinle yandan sağ dizine çakarsın sert bir şekilde. tam kafasını çevirmiş sana bakarken tek cümle;

- ne bakıyon?

ağzını açamaz, damat pozisyonuna kendisi geçer. yaklaşık 10 dakika sen bu sefer bacaklarını açarsın, o oturur kuzu kuzu.

kendisi hizaya girdikten sonra arkadaki boş koltuklardan birine geçer, entarisini yazarsın.

entarisi dım dım barzo.