şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olmayan terördür.

  sokaklarda, metrolarda vs kamusal alanlarda çalınan canlı müzik bulunduğu ortama ruh katar. ne zaman bu arkadaşlara rastgelsem yüzüm güler mutlu olurum.

  sokak müzisyenlerine karşı her zaman sempati duymuşumdur.

  kafa dinlemek isteyen evine gidebilir.

  edit: toplu taşıma araçlarını yani metro içi, otobüs vs kastetmiyorum. kastettiğim alanlar işlek caddeler, metro aktarmaları gibi yerler.
 • ülkede tecavüz, katliam, gasp, hırsızlık gırla iken 15 dakikası mahvolan zavallı bir mağduru dinlediniz. sanki isveç'in dağlarında aylık 8000 dolar gelir ile doğa ortasında yaşıyoruz da paşam rahatsız oluyormuş. ülkenin yarısı ilk cinsel deneyimini insanla yaşamıyor olm biraz medeniyet görse biraz sanat görse ucundan kardır. ben de sevmiyorum her müzik çalanı ama kavramsal çerçeve son derece güzel ve gerekli. sen gene evinde dinle cazını sayın elit.
 • aynı kişi ilahi söylese, "özgürlüğümüz kısıtlanıyor, dini baskı yapılıyor" diye yırtınacakken müziğin sadece şekli değişince "git evinde dinlen, kamusal alanda müzik yapana ne karışıyorsun" deniliyor. çifte standardın kralı burada. gel vatandaş!
 • insanları zorlama ve rahatsız etme eylemidir.

  ayda yılda metroya binersem ve benim bulunduğum vagona denk gelirlerse bu hadise yaşanmıyor. çünkü "1-2 parça çalacağız, rahatsız olmazsınız değil mi?" sorusuna "rahatsız olurum, başka vagonda çalarsınız" diyorum. koskoca vagonda sadece ben diyorum ve sessizce yolculuğumuzu yapıyoruz.

  sanat yapacaksan metro istasyonlarında yap, saat olmuş 18:30 civarları. kafamı ütülemeye kimsenin hakkı yok.
 • ezan terörünün yanında bir hiçtir.
 • bizim milleti fransiz yada ısveç halkıyla karıştıranlar yanlış yapiyor..

  adamın akşama kadar anası ağlamış, yorgun argın geçim sıkıntısı almış başını giriyor, sen tut kafa sik.

  hak verdiğim sitem.
 • bu arkadaşlar yalnızca vapurların orta kısmında müziklerini sergileyebiliyorlar. sen de kestirmek istiyorsan, yukarı çıkabilir geminin baş yada kıçına doğru gidip oturabilirsin.