• bu kadar abazanın olduğu bir memlekette, kendini güvene almak istemesini doğal karşılamak gerekir.
  • masum türk erkeğini zan altında bırakan, sapık türk erkeğinin meydana getirdiği davranış biçimi.
  • toplum yasamina adapte olamamis insandir, cinsiyeti fark etmez, cahildir, kultursuzdur.
  • sapık bir lezbiyenin yanına oturmasında problem olmayan kadındır.
  • kimseye karışma hakkımız yok lakin aynı bayan size yanında başka bir bayan arkadaşıyla gelip " arkaya geçermisin biz yanyana oturacağız" dediğinde benim sigortalar atıyor bilader. madem o kadar mahremiyetcisin git taksiye bin.
  • bazı kendini bilmez hemcinsleri ve ak sakallı ahlak bekçilerinin taciz bakışlarına maruz kalmamak için istemeden yapılan eylemdir.
  • ülke insanlarına bakarsak gayet haklı olan kadındır
  • erkek sıcağına da oturmaz.
  • vakt-i zamanında topkapı-eyüp minibüsüne biner binmez, adamın biri kalkıp bana yer vermişti. "allah allah, ne iş?" diyerek geçip oturmuştum.
    adam tepemde dikildi ben oturunca. bir süre sonra omzumda bir şey hissettim. ihtimal vermedim.
    ikinci-üçüncü defa aynı şeyi hissedince göz ucuyla baktım şöyle bir; tahminim doğruydu. adam koluma sürtünüyordu. o kadar kendinden geçmişti ki hatta, azarlamamı bile epey bir süre duymadı.

o günden sonra aylarca, hiçbir toplu taşıma aracında bir erkeğin yanına oturamadım. bir erkeğin önünde, yanında, yakınında duramadım. kendimi o kadar aptal ve aşağılanmış hissetmiştim ki, anlatamam.

bize bu gibi travmalar yaşatan erkekler var sokakta. o nedenle, kadınları suçlamadan önce bu tavrın nedenini sorgulamanızda yarar görüyorum.

her erkeğe sapık muamelesi yapılması elbette doğru değil. ama bizim yaşadığımız taciz travmaları da maalesef küçümsenecek boyutta değiller. bunu kastediyorum sadece.
  • abdesi bozulan kadindir.
69 entry daha
hesabın var mı? giriş yap