şükela:  tümü | bugün
  • toplu taşımada, kadının yanı boş bile olsa oturmaya çekinir olduk. yanlışlıkla temas ederizde adımız orospu çocuğuna çıkar diye korkar olduk.

yolda yürürken kadınlardan kaçmaya başladık. 25 metreden fazla yaklaşma yazan iş makineleri gibi oldular bizim için. öyle bir hale geldik artık.

yanlış anlamasınlar hanımefendiler diye nereye bakacağımızı şaşırır olduk. sağa sola serpile serpile bir hal olduk önümüzü göremediğimiz için.

kıçımın tek yanağını zor sığdırdığım toplu taşıma araçlarında dört büklüm, kramplarla boğuşarak yolculuk etmekten gına geldi artık.

hepimizi potansiyel orospu çocuğu olarak gören kadınlar sizlere sesleniyorum. hepimiz sizin götünüzü kesmiyoruz. içinize girmek için planlar yapmıyoruz. hepimiz sizin bacaklarınızı mıncıklamak için can atmıyoruz. fırsat bu fırsat deyip kalabalıkta sürtünmüyoruz size. sadece çarpıyoruz y-a-n-l-ı-ş-l-ı-k-l-a. umurumuzda bile değilsiniz. bunu idrak edin artık. aramızda sizlerin rahatını düşünen, özel alanınıza girmemek konusunda titiz davranan erkekler çoğunlukta. sandığınız gibi azınlık değiliz !

ve kadınların bu kadar paranoyaklaşıp kafayı sıyırmasına sebep olan asıl orospu çocukları size sesleniyorum. sizler güzel güzel laf anlatılacak insanlar değilsiniz. alayınızın uçkurunu sikeyim. birgün bana denk geleceksiniz, hem kadınlara yaşattıklarınızın hem de erkeklere yaşattıklarınızın acısını çıkartacağım. kahpeler.
  • iyi niyetli karşı cinslerime hitaben diyorum ki, olun zaten. sadece toplu taşımada değil, çalıştığınız yerde, yolda, sokakta, samimi olmadığınız kişilere yaklaşırken, çocuk bile olsa ekstra dikkatli olun. nedeni insanların tedirgin olması değil. böyle hassas meseleleri kullanıp ilmek ilmek işlediğiniz imajınızı bir kerede yerle bir edecek tiplerle karşılaşabilirsiniz. suçsuzluğunuzu ispat etseniz bile adınız bir kere taciz olayına karıştı mı kurtaramazsınız o imajı. bu yüzden samimiyet dozajınıza dikkat etmek zorundasınız zaten, kendiniz için. küçük çocuğa göz kırptı diye dayak yiyen bir adamın haberi vardı yakın zamanda. belki sapık belki değil, ama değilse bile, tanıyor olsam, ben o adamın yanına çocuğumu yaklaştırırken iki kere düşünmeye başlarım. bu işler bu kadar kolay. mevzu kadınların paranoyak olması değil, aksine bu psikopatlık seviyesinde kadın nüfusu bir elin parmakları kadar. ancak bunlardan biriyle karşılaşma şansınız var, hesaba katacaksınız. gelelim esas meseleye, sizin gibi iyi niyetli olmayan insanların varlığını da kadın hesaba katacak, hakkı. bunu da düşünmek zorundasınız.
  • hiçbir kadın böyle iğrenç olaylarla karşılaşmasın da, varsın biz tedirgin olalım, götümüzün bir lobu dışarıda oturalım.
    ha insanın zoruna gitmiyor mu durduk yere potansiyel tacizci gibi görülmek? gidiyor tabi ama malesef bu ülke şartlarında bu kadar sığır populasyonuyla aynı ortamda yaşamak durumunda kalan kadınları bunun için suçlayamam.

kaldı ki, iyi niyetli bir erkeğin potansiyel tacizci görülmesi durumunda yaşayacağı mağduriyet (bak suçsuz yere ifşa ve iftira demiyorum, sadece kadının senden tedirgin olarak ultra tedbirli davranması ve bu yüzden senin ponçik kalbinin kırılması), bir kadının taciz durumunda yaşayacağı yıkımla kıyas dahi kabul etmez.

kadınları eleştireceğimiz, şikayet edebileceğimiz şeylerin içinde bu olay en son sıralarda gelir.

not: önde yürüyen kadını tedirgin etmemek için sollamakspor