şükela:  tümü | bugün
  • süper acayip enteresan bir olay. var böyle bişi. ben genelde bu yüzden telefon ekranına bakıyorum çok önemli bişii yapıyormuş gibi yapıyorum.
  • geçenlerde tramvaya bindim. hemen kapı önündeyim. ortada sarı demirlere tutunan pala bıyıklı bir adamın hemen arkasında bir kız bana baktı. ama öyle böyle bir bakış değil, saniyede soydu sevişiyor benimle. göz bebeklerinde çırılçıplak kendimi gördüm. utandım ve ayıp olmasın diye gözümü kaçırdım kızdan. sonra ehh dedim neden korkuyorsun sen de bak dedim ve baktım. o ara kızın önündeki pala bıyıklı adam da bana bakıyor. hafif tebessüm ettim kıza. kız da güldü. palaya baktım pala da gülüyor. sonra kız cebinden kulaklığı çıkarıp takarken saçlarını bir savurdu offf. yine güldüm kıza. tebessüm tabi bunlar. kız da yandan baktı güldü. palaya baktım pala da gülüyor. iyi de dedim bu herif niye gülüyor. ben neyin içine düştüm böyle diye düşünürken, tekrar baktım kıza vavv bakıyor ama pala da bakıyor.

ulan dedim bu adam bana gözü koydu aga. hemen yalandan yere telefonu kurcalamaya başladım. kurcalarken de göz ucuyla palaya bakıyorum. artık kız umurumda değil. herif sikecek beni. bir baktım bıyıklarını kemiriyor şerefsiz. korktum lan, hemen kaldırdım kafayı dışarıyı izlemeye başladım. mal ya, ona baktığımı sandı gerizekalı. oysa ben arkasındaki kıza tebessüm ediyorum. paladan gözümü kaçırıp camdan dışarı bakarken metro tünele doğru girdi. camdaki siluette yine palayı gördüm. ehh dedim amk koycam ama ha ''buyur lan bunu mu istiyorsun'' deyip eğileceğim önünde resmen, sinir sistemim iyice gerildi. sallana sallana bakıp tebessüm ediyor piç. camdan görüyorum sırıtık suratını. işte o an kızların neler çektiğini anladım.

durağa yaklaşınca baktım kız kapıya gidiyor. döndüm geri ben de orada ineceğim. 1 durak önce inip yürümeyi göze aldım. kız indi, peşine ben de indim. kız önde, ben kızın arkasında, pala en arkada. pala da inmiş amına koyum. olum sen niye iniyorsun lan? adama dönüp '' al abi sik burda beni, sen de rahatla ben de rahatlayım '' diyeceğim. şaka değil korkuyorum lan. artık hızlı hızlı kızı bile geçtim yürürken. kızdan banane. herkes kendi götünü düşünsün. atladım yürüyen merdivenlere bindim. pat geldi pala da arkama bindi. işte o an, merdivenden çıkan kızların '' acaba arkamdaki salak götüme mi bakıyor hissini'' iliklerime kadar yaşadım.

ulan baktım, hakket bakıyor pala. hayır ben niye ikide bir herife bakıyorum onu da anlamadım. herif iyice iş atıyorum sanacak. hoş, sandı da. merdiven biter bitmez normal merdivenlere dönüp tekrar metroya girdim. aklıma o an bu fikir geldi. dön geriye dedim döndüm. zira mabadımı kurtarmalıydım. ben aşağıya doğru inip pala yukarıya doğru çıkarken birbirimize attığımız bakışı nuri alço atamazdı. böyle piç bir gülüş. kurtulmuştum paladan. kız da palanın arkasında merdivendeydi ama bu sefer kıza hiç bakmadım. çünkü ders olmuştu.

hülasa, toplu taşıma araçlarında kimse kimseyi kesmesin abi. insanın ödü kopuyor.