şükela:  tümü | bugün
  • sana ne lan ? madem show al eline bi kitap bi showda sen yapıver o zaman amk. iyice zıvanadan çıktınız artık. ülkede eleştirilmesi gereken bin tane şey var "kitip ikiyinlir şiv yipiyir."
    cahillik ne büyük mutluluk değil mi ? hiç fikrin olmasa bile, herşeyi biliyorsun.

edit: başlığı açan kaçmış mı lan ? yok kaçmamış ama sözlük bunu taşımış. bizi niye taşımadınız olm burdan ? başımıza bırakmışsınız milletin saçma sapan başlığını. ayıptır.
  • show'sa show. show'unuzu böyle yapın. havanızı kitap okumakla atın ben razıyım. metroda o havasız ortamda oje sürmeye çalışanlardan iyidir
  • kesinlikle katıldığım önerme. zira güzel ülkemizde ki dolmuş ve otobüs şoförlerinin ne denli çılgın ghost riderlar olduğunu , yollarımızın mayın tarlası olduğunu bilmeyenimiz yok. şimdi söyleyin lütfen bu şartlar altında kim hınca hınç dolmuş yurdum toplu taşımalarında okuduğu kitaptan bir şey anlar. showunuzun ve topunuzun amk.
  • şov yapın amk. yer vermezsen pustum . gozunuze bir cümle çarpsa bile yeterli.
  • kitap okumanın "show" olduğunu düşünen bir çeşit beyin fukarasının beyanıdır.
  • keşke hepiniz birer 'showman' olsanız dediğim önerme.
  • eğer kitap okumak hayatınızın vaz geçilmez bir parçasıysa, boşluk bulduğunuzu düşündüğünüz her anı kitap okuyarak geçirirsiniz. eğer böyle bir insanı gözleme imkanınız olursa, göreceksiniz ki, tuvalete, cafeye gittiginde, otobüse, uçağa, metroya bindiğinde, kısacası dikkat gerektirmeyen herhangi bir zaman boşluğunu bulduğunda bu insanlar zamanı değerlendirir ve kitaplarını okurlar. show yapıyor dediğin insanlar merak etme kendini belli eder,
    eli işte, gözü oynaşta sözü tam onları tarif eder.
    sen en iyisi al telefonu eline patlat balonu, instagram, face'de gezin, whatsaptan aşkitona mesaj at, boş ver gerisini, bu arada powerbankın da olsun şarj sıkıntısı çekmeyesin, arada kafayı kaldır, bakarsın kitap okuyan birine denk gelirsin, keyfin kaçar.
  • hayatını grup vitamin'in entelim adlı şarkısı gibi yaşayan insanın açıklamasıdır.
  • ömrümde duyduğum en sığırca laflardan biri.

sikimin daşşağım keyfine tabletten yarak kürek choose your adventure kitapları okuduğumdan, zerre miktarda bişey öğrenmem, bunları okudum diye alim adam, diğerlerinden daha üstün kaliteli upper class adam falan olmam. sırf zevk için okunan boş beleş kitaplar bunlar. ben de boş beleş bi adamım. gösteriş yapılacak bir şey yok ortada.

açıp da mithat idemen elektromanyetik alan teorisi falan okumuyoruz yani. diğer insanların da okudukları kitaplara bakacak olursanız, sikimsonik zaman öldürme kitaplarıdır çoğunlukla.

e bunu gösteriş olarak algılıyorsanız sizin adınıza utandım doğrusu. herkez sizin gibi yaptığı her hareketi başkalarına yaranmak için yapan gereksiz bir insan olmayabilir.