şükela:  tümü | bugün
  • edit. birisi "hayatinda hic canta tasimamissin belli" dedi. onun gibi dusunenlere de cevap olsun istedim. haftanin 5 gunu sırt çantam hep yanımda ve bu gune kadar kimsenin cantamdan rahatsizlik duydugu olmadi. "ne istiyonuz biz ogrencilerden yaaa" tribiyle yaklaşanlar da, sürekli kendileri üzerine oyun oynandığını düşünün milletimizin en büyük örneklemiler.

en asil olmayan duyguların insanı.

ya arkadaşım çıkar şu içerisinde varoluşumuzun en büyük sırrını taşıdığın çantanı sırtından. sağa dönüyorsun birine çarpıyorsun, sola dönüyorsun birine çarpıyorsun. hele bazen arkana dönecek oluyorsun 5 kişi komple pert. sizlerin arasından geçerek çıkmaya çalışmak ayrı dert. gerçi ben hiç umursamadan sizleri kendi etrafınızda bir tur attıracak şekilde geçiyorum aranızdan ama ne gerek var güzel kardeşim çıkart o çantayı bir zahmet ya.

ulan bir de hepiniz üniversite öğrencisisiniz ona yanıyorum. insan biraz daha saygılı, dikkatli, toplum içerisinde yaşamaya daha uyumlu olmanızı bekliyor. sizin bir önceki versiyonunuz otobüste cep telefonuyla bağırarak konuşan o öküzler. hiç bir farkınız yok o öküzlerden.

sizin gibi salaklara bir ara otobüslerdeki ekranlarda limon ile zeytin aracılığıyla öğretmeye çalıştılar ama nafile.

eski ve yeni jenerasyon arasında düşüncesizlikte gram fark olmadığının en güzel kanıtı sizsiniz. herkes olabildiğine düz, olabildiğine düşüncesiz ve başkası tarafından ikaz edildiğinde de olabildiğine yüzsüz ve umursamaz.

edit. bazı arkadaşlar uyardı, kadınların kendilerini tacizden koruma amacıyla böyle davrandıklarını söylediler. düşününce insan hak veriyor. buna hak vermemek terbiyesizlik olurdu zaten. onları, kendilerini ancak bu şekilde koruyabilecek durumda bırakan şerefsiz sapıkların da allah belasını versin. ben de bu niyetteki tüm kadınlardan özür dileyerek entriyi erkeklere ithaf ediyorum.
  • çevreyi rahatsız ettiğini kabul ediyorum ancak bunca sapığın olduğu bir ülkede şerefsizin biri gelip dayamasın diye o çantayı çıkarmayan insanlar tanıyorum ben. o yüzden öyle hemen küfür falan etmemek lazım. yaşadığın ülkedeki itleri de dikkate almak lazım. illa küfür edeceksen, o itlere et. ha,bir de böyle tıkış tıkış gitmene sebep olanları sorgula tabii.
  • tıklım tıklım otobüsde çantayı nereye koyacağını merak eden insandır. bir de sürekli yeni binenler olduğu için yer değiştirmek gerekiyor. insanlar geçmeye çalışıyor falan. ne yapalım yani. o yorgunluğun üstüne bi de sıkışık otobüsde elimizde çanta mı duralım. toplu taşımalardaki bu öğrenci düşmanlığı nedir anlamıyorum. oturursun yer ver derler, ayakta durursun çantandan rahatsız olurlar, çantayı ayağının dibine koyarsın birisi geçmeye çalışırken zorlanır sana çıkışır. bizimki de can be

debe editi: debe olmuşum haberim yok. iyi kalpli bazı insanların şöyle güzel bir fikri varmış. (bkz: oyuncaklar otostopta) bi bakarsanız sevinirim.

edit2: başlığa yazılanlara yeni bakıyorum saydıranlar olmuş. öncelikle çantası insanlara çarpacak şekilde dikkatsiz hareket edenler saygısızdır tamam. ama ben sırtımdaki çantaya dikket ediyorum kimseye herhangi bir rahatsızlık vermemeye çalışıyorum. rahatsız olup uyaran da olursa çantamı çıkarıyorum. ama sürekli söylenen tahammülsüz insanlar var. ayrıca insanların dip dibe seyehat ettiği ilkel yerler olan toplu taşımalarda insanın tanımadığı insanlarla arasına bir şey koyma ihtiyacı oldukça anlaşılır bir şey.
  • şahsen benim bu.

seçkin ırkınızla aramıza mesafe koymanın başka yolu yok çünkü.

her gün yeni bir otobüs/ metrobüs taciz videosu ortamlara düşerken kendimizi nasıl savunmamızı bekliyorsunuz ki?

çantayı çektiğimiz anda kalabalığı bahane edip neler yapacak kimlerle bir arada yaşadığımızı hepimiz biliyoruz.
    fazla uygar gördüm sizi.
  • yukarıda görüldüğü üzere kendince mantıklı nedenleri olan insanlardır.
    yine neye ne şekilde tahammül edemiyorsunuz anlamıyorum ama saygı duyuyorum hı hı.
  • çantayı nereye koyacağını merak ettiğinde "sırtından çıkarıp iki ayağının arasına alacaksın güzel kardeşim" cevabının verilmesi gereken insan.

hem dinlenirsin o arada işte fena mı?

(bkz: beyin bedava)

edit: "pis yere koyamam" diyen de zannedersin koyduğu yerleri 7-24 antibakteriyel sabunla siliyor. amfide sıraya koyunca bir şey yok, cafe'de sandalyeye koyunca bir şey yok, avm'de yere koyunca bir şey yok ama toplu taşıma'da auuuv.

edit 2: heee "töcöööözz" diye suratıma vur çantayı. işine geç kalan biri de binemesin. önemli değil yani, estağfurullah. sen vur çantanı insanların suratına, binemesin insanlar. bahane ne? "töcöz" senin öküzlüğün değil yani? tamam.
  • sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. sorun insanların çanta takması değil hayvani şartlarda yolculuk yapmak zorunda kalmamız. çanta olsun ya da olmasın, yakın temas mesafesinde yolculuk bu çağda akıl alacak iş değil. her gün metrobüs kullanıyorum, otobüs tıkış tıkışken durakta durup binmek isteyenler ittire ittire insanları birbirinin içine sokuyor. kadınlar rahatsız oluyor, cinsiyetçilik falan yapmak da istemiyorum ben erkek halimde yekvücut olmaktan rahatsızlık duyuyorum. duymasam da fiziksel olarak çantayı götüme sokacak halim yok, mecburen sırtımda duruyor.

dediğim gibi, problem varsa bu şekilde yolculuğu bize hak görenlere kızın. 3 santimlik çanta taşıyana değil.
  • en az 65 yaşında bir teyzenin ellerini bacak aramda gezdirmesi sonucu benim de aralarında bulunduğum, desteklediğim insandır. ben erkek olarak bunu iki kere yaşadıysam, bu ülkede bir kadın ne yapsın ki? bırak çantayı zırhla falan gezmemiz gerekiyor. ota boka bulaşmadan önce haritadaki yerinize bakın.
  • bende sırt çantası taşıyanlardanım. bugün 6 defa toplu taşıma aracına bindim. sadece birinde sırtımdaydı çanta. kalabalık nedeniyle daha girerken çıkardım çantamı elime aldım. bacılarımızın taciz derdini anlıyorum ve hak veriyorum ama hemcinsim zibidilerin içine 50 milyon tane şey sokup şişirdikleri çantaları ile nefes alınmayacak kadar sıkışık toplu taşıma aracına binmesini anlamıyorum. lan al eline çantanı. elinde taşımak istemiyorsan koy iki bacağının arasına.
  • sen arkadan dayama diyedir. sen de yapma öyle şeyler, alla alla...