şükela:  tümü | bugün
 • çevreyi rahatsız ettiğini kabul ediyorum ancak bunca sapığın olduğu bir ülkede şerefsizin biri gelip dayamasın diye o çantayı çıkarmayan insanlar tanıyorum ben. o yüzden öyle hemen küfür falan etmemek lazım. yaşadığın ülkedeki itleri de dikkate almak lazım. illa küfür edeceksen, o itlere et. ha,bir de böyle tıkış tıkış gitmene sebep olanları sorgula tabii.
 • tıklım tıklım otobüsde çantayı nereye koyacağını merak eden insandır. bir de sürekli yeni binenler olduğu için yer değiştirmek gerekiyor. insanlar geçmeye çalışıyor falan. ne yapalım yani. o yorgunluğun üstüne bi de sıkışık otobüsde elimizde çanta mı duralım. toplu taşımalardaki bu öğrenci düşmanlığı nedir anlamıyorum. oturursun yer ver derler, ayakta durursun çantandan rahatsız olurlar, çantayı ayağının dibine koyarsın birisi geçmeye çalışırken zorlanır sana çıkışır. bizimki de can be

  debe editi: debe olmuşum haberim yok. iyi kalpli bazı insanların şöyle güzel bir fikri varmış. (bkz: oyuncaklar otostopta) bi bakarsanız sevinirim.

  edit2: başlığa yazılanlara yeni bakıyorum saydıranlar olmuş. öncelikle çantası insanlara çarpacak şekilde dikkatsiz hareket edenler saygısızdır tamam. ama ben sırtımdaki çantaya dikket ediyorum kimseye herhangi bir rahatsızlık vermemeye çalışıyorum. rahatsız olup uyaran da olursa çantamı çıkarıyorum. ama sürekli söylenen tahammülsüz insanlar var. ayrıca insanların dip dibe seyehat ettiği ilkel yerler olan toplu taşımalarda insanın tanımadığı insanlarla arasına bir şey koyma ihtiyacı oldukça anlaşılır bir şey.
 • şahsen benim bu.

  seçkin ırkınızla aramıza mesafe koymanın başka yolu yok çünkü.

  her gün yeni bir otobüs/ metrobüs taciz videosu ortamlara düşerken kendimizi nasıl savunmamızı bekliyorsunuz ki?

  çantayı çektiğimiz anda kalabalığı bahane edip neler yapacak kimlerle bir arada yaşadığımızı hepimiz biliyoruz.
  fazla uygar gördüm sizi.
 • yukarıda görüldüğü üzere kendince mantıklı nedenleri olan insanlardır.
  yine neye ne şekilde tahammül edemiyorsunuz anlamıyorum ama saygı duyuyorum hı hı.
 • çantayı nereye koyacağını merak ettiğinde "sırtından çıkarıp iki ayağının arasına alacaksın güzel kardeşim" cevabının verilmesi gereken insan.

  hem dinlenirsin o arada işte fena mı?

  (bkz: beyin bedava)

  edit: "pis yere koyamam" diyen de zannedersin koyduğu yerleri 7-24 antibakteriyel sabunla siliyor. amfide sıraya koyunca bir şey yok, cafe'de sandalyeye koyunca bir şey yok, avm'de yere koyunca bir şey yok ama toplu taşıma'da auuuv.

  edit 2: heee "töcöööözz" diye suratıma vur çantayı. işine geç kalan biri de binemesin. önemli değil yani, estağfurullah. sen vur çantanı insanların suratına, binemesin insanlar. bahane ne? "töcöz" senin öküzlüğün değil yani? tamam.
 • sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. sorun insanların çanta takması değil hayvani şartlarda yolculuk yapmak zorunda kalmamız. çanta olsun ya da olmasın, yakın temas mesafesinde yolculuk bu çağda akıl alacak iş değil. her gün metrobüs kullanıyorum, otobüs tıkış tıkışken durakta durup binmek isteyenler ittire ittire insanları birbirinin içine sokuyor. kadınlar rahatsız oluyor, cinsiyetçilik falan yapmak da istemiyorum ben erkek halimde yekvücut olmaktan rahatsızlık duyuyorum. duymasam da fiziksel olarak çantayı götüme sokacak halim yok, mecburen sırtımda duruyor.

  dediğim gibi, problem varsa bu şekilde yolculuğu bize hak görenlere kızın. 3 santimlik çanta taşıyana değil.
 • bende sırt çantası taşıyanlardanım. bugün 6 defa toplu taşıma aracına bindim. sadece birinde sırtımdaydı çanta. kalabalık nedeniyle daha girerken çıkardım çantamı elime aldım. bacılarımızın taciz derdini anlıyorum ve hak veriyorum ama hemcinsim zibidilerin içine 50 milyon tane şey sokup şişirdikleri çantaları ile nefes alınmayacak kadar sıkışık toplu taşıma aracına binmesini anlamıyorum. lan al eline çantanı. elinde taşımak istemiyorsan koy iki bacağının arasına.
 • sen arkadan dayama diyedir. sen de yapma öyle şeyler, alla alla...
 • adamı deli eden insandır.

  yıllardır sırt çantası taşırım ve kolay olduğu içinde taşımaya devam edeceğim. önüne ve arkasına bakmadan dan dun gidenler mi dersin, laps diye dönüp çantası çarpanlar mı dersin. işin iğrenç tarafı özürdilemiyorlar. ayrıca o sırt çantasını tabii ki toplu taşımada götümüze sokmayacağız... alın ayaklarınızın arasına ya da önünüze takın tek askıdan ki ben böyle yapıyorum hem yediğiniz küfürler de azalır böylelikle.
 • bknz: "arkadaşım çıkar şu çantanı dayayamıyorum"