şükela:  tümü | bugün soru sor
 • okulum evimden uzaklaştığından beri yani yaklaşık 15 yıldır toplu taşıma kullanan biriyim ama bu yıla kadar bu çılgınlığa şahit olmamıştım, çünkü çoğunlukla telefonun çekmediği metro ile yolculuk yapıyordum. bu yıl ortalama 30 dk süren otobüs yolculuklarım sırasında farkettim ki, özellikle oturan yolcular -herhalde sıkıldıklarından mıdır nedir- sırayla telefon rehberlerindeki insanları arayıp boş boş konuşuyor. bu çılgınlık beni çok rahatsız ediyor. işte bu yüzden bu başlığı açtım.
 • (bkz: negzel forum)
 • yerini kitap okuma çılgınlığına bırakmasını dilediğim vakit geçirme yöntemi.
 • eğer yanınızdaki kişi konuşuyorsa yakın bir arkadaşınızı arayıp siz daha yüksek sesle konuşun. bu ülkenin çomarları dişe dişten başka bir şeyden anlamıyor.
 • sadece toplu taşımada görülen çılgınlık değildir.

  ülkemiz insanları hepsi birer ceo, hepsi birer genel müdür ve çok önemli insanlar olduğu için telefon ellerinden düşmez.

  insanlar yolda yürürken bırakın konuşmayı watsappta yazışıyor (özellikle kadınlar).

  arkadaşlar nedir bu kadar önemli olan, yürümekten, araba kullanmaktan, kitap okumaktan sizleri alıkoyan nedir anlatın lütfen?
 • karsi olmadigim eylem.

  acil bir isiniz olabilir. anneniz, mutfak icin siparis verebilir. esiniz periyodundadir. ped istiyebilir.

  ancak, bir baskasinin dedikodusunu yapiyorsan, bir dur dusun derim. bir de yuksek sesle, dakikalarca konusmanin sebebi nedir?

  mesela su anda bir baska abi, ayakta yolcu, basima dikilmis, girdigi sinavin nasil gectigini anlatiyor. elbette guzel gecen sinavin haberini ebeveynlerine ver, ancak sinavdan anlamayan anne babaya, arka sayfadaki sekiz soruyu yuksek sesle anlatmanin manasi nedir?

  edit: noktalama isareti
 • amına kodumunun memleketinde normal insan kalmamış ki.
  hergün 3 saate yakın metrobüs yolculuğu yapıyorum. (kadıköy - esenyurt)
  hiç mi bir yolculukta arkama yanıma normal biri oturmaz. bugün bi kız oturdu, bağıra çağıra babasıyla konuşuyo, iş yerini ve iğrenç ilişkileri anlatıyo. kulağımda kulaklık var ve resmen kulaklıktan gelen ses karının sesinden daha az.
  şimdi dönüp uyarsam kezbana bağlıcak, yol boyunca saydım tam 47 dakika boyunca toplam 3 görüşme yaptı. bu kadar mı önemli amına koduğum? herkes senin hikayelerini problemlerini dinlemek mi zorunda?