şükela:  tümü | bugün
 • okulum evimden uzaklaştığından beri yani yaklaşık 15 yıldır toplu taşıma kullanan biriyim ama bu yıla kadar bu çılgınlığa şahit olmamıştım, çünkü çoğunlukla telefonun çekmediği metro ile yolculuk yapıyordum. bu yıl ortalama 30 dk süren otobüs yolculuklarım sırasında farkettim ki, özellikle oturan yolcular -herhalde sıkıldıklarından mıdır nedir- sırayla telefon rehberlerindeki insanları arayıp boş boş konuşuyor. bu çılgınlık beni çok rahatsız ediyor. işte bu yüzden bu başlığı açtım.
 • (bkz: negzel forum)
 • yerini kitap okuma çılgınlığına bırakmasını dilediğim vakit geçirme yöntemi.
 • eğer yanınızdaki kişi konuşuyorsa yakın bir arkadaşınızı arayıp siz daha yüksek sesle konuşun. bu ülkenin çomarları dişe dişten başka bir şeyden anlamıyor.
 • sadece toplu taşımada görülen çılgınlık değildir.

  ülkemiz insanları hepsi birer ceo, hepsi birer genel müdür ve çok önemli insanlar olduğu için telefon ellerinden düşmez.

  insanlar yolda yürürken bırakın konuşmayı watsappta yazışıyor (özellikle kadınlar).

  arkadaşlar nedir bu kadar önemli olan, yürümekten, araba kullanmaktan, kitap okumaktan sizleri alıkoyan nedir anlatın lütfen?
 • konuşan salak salak konuşuyorsa telefonu yutturma isteği uyandıran çılgınlık. yani yarım saattir muhtemel liseli bir kızımızdan melih ve senanın ilişkisini dinliyorum. sena bambaşkaymış ama oje ve ruj sürüyormuş. melih bir kere değil beş kere uyarmış ama sena pis gibi tırnaklarını uzatmış ve oje sürmeye devam etmiş. telefonda konuşan bebe de 'knk bi kız oje sürmeden yapamaz' demiş melihe. melihe sana ne ulan pezevenk deseymiş iyiymiş.

  demem o ki şu bombok muhabbetlerinize bizi dahil etmeyin nolur, gerekli olmadıkça konuşmayın lan. ölür müsünüz 20 dk bekleseniz? derdinizi de ... ayrıca.
 • karsi olmadigim eylem.

  acil bir isiniz olabilir. anneniz, mutfak icin siparis verebilir. esiniz periyodundadir. ped istiyebilir.

  ancak, bir baskasinin dedikodusunu yapiyorsan, bir dur dusun derim. bir de yuksek sesle, dakikalarca konusmanin sebebi nedir?

  mesela su anda bir baska abi, ayakta yolcu, basima dikilmis, girdigi sinavin nasil gectigini anlatiyor. elbette guzel gecen sinavin haberini ebeveynlerine ver, ancak sinavdan anlamayan anne babaya, arka sayfadaki sekiz soruyu yuksek sesle anlatmanin manasi nedir?

  edit: noktalama isareti