şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saygısızlık ve umursamazlıkta gelinen son noktalardan sadece birisi. toplum bilinci zaten hepten tükendi, kalmadı.
  • büyük çoğunlukla whatsapp veya facebook’taki beş para etmez tiri viri içerikle yapılır. böyle bir konuda bir insanı uyarmaktan çoğu zaman utanırsınız ama olur da uyardığınız zaman cahilce bir özgüvenle hödüklük karışımı bir tutum takınırlar. hele ki kendi değil de eline telefon tablet verdiği ufak çocukları izliyorsa bir de zeytinyağı gibi üste çıkarlar.
    maalesef genelde insanlık, özelde de toplumumuz bu tip bencil asalaklarla dolmuş durumda. toplu taşıma araçlarına ait kuralların teknolojideki gelişmelere ve toplumdaki bu gerilemeye göre yeniden düzenlenmesi; özellikle de bazı cezai yaptırımlara bağlanması şart. çünkü ahlak kurallarının ve genel saygı ilkesinin toplumda düzeni sağlayamayacağı bir duruma doğru hızla sürükleniyoruz.
  • kalabalık bir ortamda iken; metroda, otobüste, misafirlikte, arkadaş ortamında... bir tane sığır çıkıyor da telefonundan sesi açık şekilde video falan izliyor ya, deliriyorum resmen. son zamanlarda tüm sinirimi saniyeler içerisinde tepeme çıkartan başka bir olay yok ne yalan söyleyeyim. hayır asabi bir insan değilim.
  • ulan şu rahatlığı hiç anlayamadım, nasıl oluyor acaba, hangi level'da açılıyor bu skill?

ben telefonum çalınca panikle hemen cepten çıkarıp sessize alıyorum. illa konuşmam gerekiyorsa yatak odası tonunda konuşuyorum ve kısa kesiyorum.

bunu yapanın yanına oturup, telefonla birini arayıp kulağının dibinde bağıra bağıra konuşmak istiyorum bakalım tepkisi ne olacak diye ama diğerlerini düşünüp yine yapamıyorum.
  • net hayvanlıktır
  • (bkz: 522st)