• toplumsal devrim için öncelikle eğitimli ve bilinçli bir toplum gerekir.

yüzde 50’si çalıyor ama çalışıyor diyen bir toplumla devrim falan olmaz, geçiniz.
  • maalesef olgunlaşma evresi gecmiş, toplumsal devrim dalında çürümeye başlamıştır.
  • daha mühürsüz oylar için toplanacak 100 kişi bulunamadı. ne devrimi haco
  • toplum zaten devrimi yapar. toplum devletten hızlı gider aslında. memnun olmazsa yönetenleri değiştirir zaten .
  • odtü iktisat bölümü öğretim üyesi yıldırım koç'un 14 mayıs 2018 tarihli aydınlık gazetesi'ndeki köşesinde yaptığı saptamasıdır efendim.

--- spoiler ---
    akp iktidarı döneminde işçilerin ve kamu çalışanlarının gerçek ücretlerindeki gelişmeyi, tüketici kredileri ve kredi kartları aracılığıyla kitlenin yaşam standardında yaşanan yükselişi, kaçak işçilikteki azalmayı, sağlık hizmetlerinin özelleştirilmesinin kitleler üzerindeki etkisini, üniversite öğrencisi sayısının artışının etkilerini kaç kez yazdım.

bu durum ışığında değerlendirildiğinde, akp’nin bugüne kadarki seçim başarıları normaldir.

ancak bu süreç, sağlıklı bir ekonomik büyümeye değil, borçlanmaya ve yağmaya dayanıyordu. uygulanan politikalarla, türkiye ekonomisi, kalp damarları giderek daha fazla tıkanan ağır bir kalp hastası durumuna getirildi. şimdi deniz tükendi. akp artık bu ülkeyi yönetemiyor. artık mevcut politikalarla türkiye’nin ayakta kalma şansı yok. kitleler de bu değişimi somut yaşantılarında görmeye başladılar.
    --- spoiler ---

türkiye uzun süredir bir yol ayrımına doğru gidiyor, şimdi ise o yol ayrımı artık görüş alanına girmiş gibi gözüküyor.

ülkenin emperyalizm karşıtı, sömürücü karşıtı güçlerinin önündeki iş, çözüm arayan halka seçenek sunmak, ülkenin yönetim çizgisini yeniden, hiçbir kesimi dışlamadan, en geniş güçbirliğini sağlayarak bu toprakların devrimi olan atatürk devrimi rotasına oturtmaya çalışmaktır. cumhuriyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik, milliyetçilik ilkeleri çerçevesinde, devrimci bakışla.

zor zamanlarda, emperyalizme karşı en geniş cepheyi kurma zorunluluğu varken, hiçbir kesimin hiçbir kesime tepeden bakma hakkı yok.

zor zamanlarda imkânsız gibi görünen yöntemler biricik çözüm oluveririr.

doğu perinçek'in cumhurbaşkanlığı adaylığı kanaatimce bu açıdan da değerlendirilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap