şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda giderek artan saçma sapan bir olay.

  sosyal medyaya bakıyorum, o şunu demiş. bu şöyle tivit atmış, öbürü gelirini falanca yere bağışlamış, diğeri hiç ses etmemiş. ilginç olan adamların/kadınların kimseye yaranamaması. ne yapsalar sözlükte başlık oluyor. birileri eleştiriyor, öbürü göklere çıkarıyor. bu hep böyle sürüp gidiyor.

  bize ne arkadaşım bu adamların ne düşündüğünden, ne yaptığından. hayır nedir yani, bu ünlüler kitleleri peşlerinden sürüklüyorlar, dünya siyasetinin, ticaretinin kaderini belirliyorlar da bizim mi haberimiz yok?
 • kesinlikle katılıyorum.

  adam o konularda sürekli fikir beyan eder, artık siyasi kişilik olmuştur, anlarım. aksi bir fikir beyan etmiştir anlarım ama bu yapılan anlamsız.
 • özel hayatta da gözlerin magazin yoluyla ünlülere çevrilmesinden dolayı olabilir.

  kendi hayatlarımızdan çok, onların hayatını öğrenmek istiyoruz.

  sonra da neden susuyorlar, neden tepki göstermiyorlar diyoruz.

  o da senin benim gibi insan.
 • ne yazık ki bu dikkat etmeleri gereken çok ince bir çizgi, aklı başında olan bir kesim sadece görüş olarak kabul ettiği halde, diğer bir kesim görüşlerini çok dikkate alıp, şahsını sanatını acımasızca eleştirecektir, gereksiz tepkiler verecektir.
  ayrıca herhangi yaptıkları bir yorum çok göz önünde bulunmaları ve kitlelere hitap etmeleri nedeniyle fazla etkileyici oluyor.hiç olmayacak yaftalar yapıştırılıyor üstlerine konuşsalar suç konuşmasalar suç, çok zor işleri.
 • sözlüğün geri zekalılarını ve iki yüzlülerini ortaya çıkaran çevrilmelerdir. bir de kendilerini çok zeki zannetmeleri yok mu trajikomik...
 • ülkedeki siyaset sanatı da ele geçirdiği için ortaya çıkan durumdur. dikkat etmişsinizdir artık oyuncular, şarkıcılar, komedyenler vb. mesleki işlerinden ziyade bilmem şu konuyla ilgili konuştu veya konuşmadı, tweet attı veya atmadı şeklinde değerlendiriliyor. yine olumlu veya olumsuz yorumlar da yine bu olaylar üzerinden yapılıyor. her türlü yapabilecekleri yorum için birileri tarafından eleştirilecek durumdalar şu anda. böyle devam ettikçe de bu insanlar "iki taraftan biri" gibi görünmek mecburiyetinde kalıyor.
 • aptallık değildir. toplumsal konularda seçicilik yapmasalar sorun olmayacak. çok basit bir mantık. ağaca tepki gezide tepki ona tepki buna tepki. eee ülke terörü sonlandırmak için operasyona çıksın bu derece önemli meseleye sessiz kal. bunların hepsine sessiz kalsa zaten insanlar hatırlamayacak bile.
 • o zaman ekmekleri için de milleti seferber etmeye çalışmasınlar diyerek karşılık verdiğim şey. ekmeğine gelince hep beraber, ülkeye gelince çıt yok. işine gelince ah be çocuk, işine gelmeyince çıt yok. tüm çocuklar aynıdır. sınır dışında kimse tanımıyor sizi. burası sizin çöplüğünüz.
 • unlulerin gereksiz buyutulmesindendir. unlu dediginde topcu, sarkici, komedyen. bu mesleklerin bu kadar yuceltilmesi yanlis en basta.
 • nasil bir ruh hali ile boyle yaptiklarini anlamak da guc.

  adam sirf unlu diye illa sosyal medyadan bisey yazmak zorunda mi ya da bagis yapmak zorunda mi, degil.

  insanin bir karakteri vardir bazilari sosyal medyadan uzulur bazilari icinden .

  cogu unlu de linc edilmemek icin zoraki boyle paylasim yapiyor bence.
  mesela danla bilic sey yazmis "yaa haberim yoktu yeni ogeendim umarim bisey olmaz bla bla bla" 3 gundur her yer bu haberi soyluyor ne demek haberim yok belli ki linc yiyip yazmissin kizim kimi kandiriyorsun mesela.

  benim icimden yazmak gelmiyorsa dunyanin lincini de yesem oyle bir paylasim yapmam.
  ki sevmem oyle paylasimlar yani.