• başlık gayet açık; toplumsal açıdan insanları doğru veya yanlış yönlendirmek, bir araya getirmek veya ayrıştırmak için spor mu yoksa sanat mı daha etkili bir yöntem?

hep üzerine konuşmak istediğim konulardan birisi. baktığım kadarıyla alakalı başlık da açılmamış.

soruyu iyi ve kötünün ötesinde ele alarak, hangisinin daha etkili ve neden etkili olduğuyla alakalı bilgili yazarlardan yorumlar bekliyorum. aralarda ben de fikirlerimi eklerim.
  • akıllara birçok soruyu daha beraberinde getirir.

nasıl bir toplumu?
    toplumun hangi kesimini?
  • türkiye için konuşursak kesinlikle futbol.
  • türkiye için futbol ve o ses yeterlidir
  • entelektüel olarak gelişmiş toplumlarda sanat olduğunu düşünüyorum demişsiniz ama verdiğiniz tenis örneğinde medeniyete yön veren toplumlar diye vurgulamışsınız. sanki bir çelişki var burada. örneğin ingilterede holiganlığın türkiyeden çok daha fazla ve yoğun duygularla yaşanıldığını düşünüyorum ben.
  • nasıl eğer sporsa futbol değil? altı dolu argümanlar yazın lütfen.. ispanyada real madrid ve barcelona örneği bile tek başına yeter.
  • bence sanat. ama eğer sporsa bile bu futbol değil. hele hele taraftarlık hiç değil!
  • spor da bir sanattır
  • toplumu yönlendirmekten kastınız uyuşturmak ya da duyarsızlaştırmaksa spor bu iş için ideal.
    günümüz örnekleri çok açık, bir milli maçla her şeyi unutuyoruz.
hesabın var mı? giriş yap