şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • yoksulluk aldı başını gitti, ekonomi çökük, her yiyeceğin gramajı düşüyor, kalitesizleşiyor fakat fiyatı artıyor, adalet yok, adalete inanç yok, siyasetçiler halkla bariz bir şekilde dalga geçiyor, depremler oluyor ve devlet hala siyaset yapıyor, askıda ekmek gibi fakirliğin tescili kampanyalar yapılıyor, korona tehlikesinde ülkeye hala turist alınıyor, can sağlığımızın hiçbir önemi yok, kadın ve cinsiyet ayırt etmeksizin tüm canlılara şiddetin önünde durulmuyor, devlet adamları artık aleni şekilde rüşvet yiyor, doğayı para için peşkeş çekiyor, kaz dağları telef ediliyor, tarikatlar bizim vergilerimizle besleniyor, ekonomi battıkça artan şiddet eğilimi artıyor, ekonomi batık ama devlet adamları sefa içinde yaşıyor, senin bir aylık maaşını onlar akşam yemeğinde yiyor, 20 yıllık maaşınla bir çanta alıyor.
  toplum hala çıldırmıyor, tüm bu ahlaksızlıklar sapkınlıklar olurken susuyor. rica ediyorum artık çıldırın, şuan dünyanın en kötü ekonomisine sahibiz, bunun ülkeye ödeteceği bedeller çok ağır. çöken ülkeler başka ülkelerin maşasıdır, anlamıyorum hiç mi vatan sevginiz veya bir aidiyetiniz yok, ülke bitti bitti, eski siyasetçileri çöpe atın, bu adamlar zarar, bu adamlardan zerre umudunuz olmasın. türkiye’nin acil bir değişime, reforma ihtiyacı var. bu zamana kadar yaşamak için çalışıyordun, yine gezip tozamıyordun, avrupalı gibi kendini gerçekleştiremiyordun ama hayatta kalıyordun, böyle giderse onu da yapamayacaksın, git biraz tarih oku demek istediğimi anlayacaksın.
 • tehlike anında otonom sistem üç tepki verir: kaç, savaş, donakal.

  bir kısım kaçtı, savaşanlar muhtemelen silivri'de yahut perde arkasında, büyük bir kısım donakalmış vaziyette. ellerinde çekirdek, tv'den başkalarının hayatlarını izler gibi kendi sonlarını izliyorlar.
 • çıldırmazlar. doları amerika yükseltti. bina neden çöktü değil, o çocukları melekler yedirdi içirdi diyorlar çünkü.
 • toplumun aslında komple çıldırdığı durumdur. ancak yeni normal bu olduğu için dikkat çekmemektedir. sokağa çıkıp deprem paraları nerede diye bağırarak sormayı dene. insanlar sana çıldırmışssın gibi bakacaktır.
 • her gün bir sürü cinayet işleniyor, bir sürü insan intihar ediyor arkadaşlar. toplum çıldırdığını göstermek için daha ne yapsın? gencinden yaşlısına kadar herkes çıldırdı artık.
 • buna ben de dahil, üstteki arkadaşın dediği gibi çoğumuzun psikolojik rahatsızlığı olduğu gerçeği bu duruma sebeptir. çünkü insanlar hınçlarını başkalarından çıkarmaya başladı.

  boşuna değil, trafikte birine yol vermeseniz anında el frenini çekip iniyor. boşuna değil en ufak bir karşıtlık durumunda (maç, siyaset, sanat vs.) ana avrat birbirine söven buradaki onca yazar. boşuna değil yokluktan intihar eden insanlar. boşuna değil her gördüğünü eleştiren, yapıcı değil yıkıcı davrananlar.

  birilerine çatamadığımız, küfür edemediğimiz, eleştiremediğimiz için aslında insanlar hınçlarını bir şekilde birbirlerinden çıkarıyor ve bu sayede başlıkta kastedilen şekliyle çıldırmıyor gibi görünüyorlar.
 • çıldırmamış halimiz buysa vay halimize.

  bu toplum çoktan çıldırdı, etrafınıza bakın normal diyebileceğiniz insan sayısı elin parmaklarını geçmez. bu ülke insanı akıl hastası yapar, şu an psikiyatriste gitsek çoğumuza 400 mg depresyon ilacı yazıp ziktir et kafana takma diye tavsiyede bulunur.
 • belki çoktan çıldırmışızdır ve patlamak için atılacak ilk taşı bekliyoruzdur.
 • çıldırmasa bu kadar kötülükleri neden yapsınlar ki?
 • kim demiş çıldırmadı diye?

  bir kıvılcıma bakar.
303 entry daha