şükela:  tümü | bugün
  • benim de duydugum iddia; hatta toprak asiri musluman biri gelince kazmaya gerek kalmadan kendi aciliyormus, bi de hindular toprak cesetlerini kabul etmiyor diye yakmaya baslamislar, yine afrikada da yamyamlik toprak tarafindan kabul edilmeyen cesetler yuzunden cikmis.
  • doğruluğuna inanmadığım söylence. söylence ne demekse amk.

neyse, şakirt ortamlarında çok bulundum. sohbetlerini, atatürk'e olan bakışlarını falan bilirim. bir şeyi daha bilirim; bütün şakirtler bizde ölünün tabutla gömülmediğini bilir
  • doğru olmasını istediğim önerme. mezar kabul etmese onu. bize geri verse. bu ülkeyi (bkz: değmez ama) tekrar kurtarsın.
  • böyle bir durum yoktur. boş ve anlamsız bir söylemdir.

şimdi, benim gönlümde üç insan vardır:

peygamberimiz hz. muhammed (s.a.v.), ulu önderimiz mustafa kemal atatürk ve başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan.

bu üç büyük insanın yaşamımda önemli yeri vardır; onlara olan sevgi ve saygım ayrıdır.

çoğu saygın din bilimcisi, yüce liderimiz mustafa kemal atatürk'ü evliya olarak görür. mustafa kemal atatürk, sadece türk milletinin değil, islam aleminin de kahramanı ve kurtarıcısıdır. o, hepimizin atasıdır; bu toprakların insanıdır.

kendisini tekrardan sevgi ve saygıyla anıyorum.
  • kendisini sevmeyenler tarafından uydurulmuş sözcükler silsilesi..
  • asıl toprak bunu söyleyenleri kabul etmeyecek.
    kolay mı senin vatanını, milletini, ananı, bacını gavurdan kurtaran adamı kafirlikle günahkarlıkla suçlamak.
    bık bık bık toprak kabul etmemiş bık bık.
    **
  • yapacagin isler yarida kaldi, simdilik kabul etmiyoruz bitir oyle gel diye acilabilir belki de...
  • orrrrrrrospu çocuğu beyanı.. "vatan toprağı mustafa kemal'ini severek bağrına basar da, senin gibi kahbe analıyı nasıl absorbe eder orası meçhul" diye sordurur insana..
  • türlü ağırlıklar koyunca o kudretli toprak nasıl olup da ikna olmuş anlayamadığım iddia.