şükela:  tümü | bugün
 • 14 yaşında, motor sporlarındaki gelecekteki umudumuz olarak gösterilen sporcumuz.

  12-14 eylül tarihleri arasında yapılacak red bull moto gp rookies cup 2010'da yarışacak.

  yeni bir yıldız doğuyormuş.
 • istanbul park'daki r6 cup seçmelerinde ikinci en hızlı turu yapmış 15 yaşındaki yetenek.
  7 yaşında moto-x'le başlamış motosiklet kullanmaya.
 • geleceğin dünya şampiyonu demek için çok erken ama inanılmaz yetenekli bir çocuk. yaşı 15, bilemedin 16.
  babasının elinden çıkıp, profesyonel eller ile kariyerine devam etmesi çok daha mantıklı olur.
 • yine efsane rekor kırmış başarılı motosiklet yarışçısıdır.
 • ari razgatlıoğlu'nun (bkz: tek teker arif) oğludur. emin olmamakla beraber türkiye motorsiklet federasyonu tarafından eğitim bursu almaktadır. belki de almamaktadır emin olamadım ama geleceğinin parlak olduğu yetenekli motor yarışçısıdır.
 • barkın bayoğlu tarafından altın elbiseli adam programında kendisi için bir bölüm yayınlanmıştır.
  http://www.youtube.com/watch?v=tl4wdhlmh88
 • birkaç seneye kalmaz çok can yakar...

  http://www.dha.com.tr/….asp?kat=25150&page_number=2
 • toprak;

  türkiye motosiklet federasyonu (tmf) tarafından yeterince desteklenmediğine inandığım motosiklet harikası. diğer motosiklet yarışçılarından farklı olarak 2 tekeri olan tüm vasıtaların (racing, cross vb) her türlü dibine inebilen bi yaratık.

  çok küçük yaşına rağmen şu an türkiye pist şampiyonu. neredeyse tüm yarışlarında dereceye giren, aldığı sayısız (6 yaşından beri) şampiyonluklara rağmen maddi ve teknik konularda sıkıntı çekmesine rağmen başarılara imza atabilen yurdum insanı.

  bu kadar başarısına rağmen efendiliğinden ve terbiyesinden en ufak bir şey kaybetmemiş, yaşıtlarının üzerinde bir olgunluğa sahip olmasıyla dikkat çekmesine rağmen yeterince i l g i görememekte... tek teker arif motosiklet konusunda bildiği ne varsa bu çocuğun genlerine aktarmış, affetmemiş.. böyle bir miras bıraktığın için teşekkür ederiz sana.

  bu çocuk eğer başka bir ülkede yaşasa idi şu an çok farklı bir durumda olabilirdi. bırakın sponsorluğu, maddi manevi destekleri, şimdiye kadar çoktan tv yıldızı olmuştu. gençlerimiz için güzel bir rol model olabilecek potansiyele sahipken, medya tarafından görülememiş olması büyük talihsizlik. onun yarısı kadar başarısı olmayan insanlar reklam yıldızı olabiliyor ülkemde. sanırım bu da motosiklet camiamızın başarılarının çok fazla göz önünde olamamasıyla ilgili. varımız yoğumuz futbol olmuş. ancak toprak gibi gençlerimiz dünyanın her yerinde ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırıyorlar. bazıları fark etse de etmese de..

  bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. kenan sofuoğlu bu çocuğun elinden tut abisi. pişman olmayacaksın. ona sadece yanındayım aslanım yürü de yeter. son belgeselinde bahsettiğin gibi, senin de büyük desteğe ihtiyacın var. ancak toprağın daha küçük destekle yapabileceği çok şey var. türkiye’ye motosiklette başarıların en büyüğü sen getirdin. toprak devam ettirsin bunu sayende..

  toprak yolun her daim açık olsun. senin arkanda çok kalabalık ama bir o kadar da sessiz bir kitle var. umarım seslerini duyurmayı başarırlar bir gün. seviyoruz seni :)

  ***

  şu duruşa bakın, çocuk doğuştan yıldız diyorum:
  http://tinyurl.com/n7tleoz

  redbull’ün toprağı kanatlandıran videosu:
  http://tinyurl.com/nd7aekh
 • sürekli "tekerine" çomak sokulmaya çalışıldığını düşündüğüm motosiklet dehası. 29 eylül 2012 cumartesi günü istanbul park'ta pist rekorunu kırmış olup, bir çok spor ve haber sitesinde bahse konu rekora yer verilirken, tmf'nin objektif web editörleri www.tmf.org.'da haberini yapmış, sonra artık kimleri kızdırdıysa bu başarının haberi web sitesinden apar topar kaldırılmıştır. görsellerle örnek verecek olursak durum şöyledir.

  1. google'ın indekslemiş olduğu haber : http://imageshack.us/a/img515/514/tmf1.png

  2. tmf'nin sitesinden kaldırılmış hali : http://imageshack.us/a/img163/4084/tmf2.png (567. haber)

  3. rekorun sansürlenmiş / gizlenmiş hali : http://imageshack.us/a/img706/2813/tmf3.png (568. haber)

  diğer sitelerin konu ile ilgili haberleri ise şu şekilde:

  1. http://spor.haberler.com/…imza-atti-3976751-haberi/
  2. http://www.trtspor.com.tr/haber.aspx?id=34056
  3. http://www.sondakika.com/…rekora-imza-atti-3976751/
  4. http://live.sporx.com/…iogludan-rekorsxhbq297305sxq
  5. http://www.hurriyet.com.tr/…orsporlari/21590910.asp
  6. http://www.sporla.com/…-rekora-imza-atti-98804.html
  7. http://www.alanyapost.com/…ra-imza-atti-h85663.html

  umarım tmf başkanı da okuyordur bu siteleri. çünkü kendi siteleri bu rekor haberini "istanbul park'ta muhteşem final" adıyla vermiş olup haberin içerisinde "rekor" kelimesi geçmemekte. toprak razgatlıoğlu isminden bahsedilen paragraf ise şu şekilde:

  ---
  "öte yandan tmf 1000 cc kupasında tolga uprak 2012 yılının şampiyonluğunu ilan ederken, genç yarışçı toprak razgatlıoğlu’da tmf 600 cc’de şampiyon oldu."
  ---

  evet öte yandan. giriş gelişme yok sonuç var. ne diyeyim. bu çocuk yarın gidip kendisi kimseden destek almadan dünya şampiyonu olup geldiğinde vermediğiniz destekten ötürü yanında durup fotoğraf çektireceksiniz. o zaman bakalım yüzünüz kızaracak mı?

  siz destek olmayın değerli büyükler, eski şampiyonlar. biz motosiklet severler destek oluruz. sadece toprak razgatlıoğlu'na değil, tüm yetenekli motosiklet sürücülerine.
 • "etkinlik haberleri" kategorisinde yer alsa da kırdığı rekor "sonunda" türkiye motosiklet federasyonunun resmi sitesinde yer alabilmiştir.

  http://www.tmf.org.tr/haber_detay.asp?haberid=567

  dip not: 1000 cc'deki abileri 02.06 'nın altına düşmezken bu çocuk 600 cc'lik makinesiyle 02.02 sınırını zorlamıştır.

  derin not: daha kaç rekor kırması gerek bu çocuğun destek için başganım?