şükela:  tümü | bugün
 • kadını rezil de vezir de edebilen ayakkabıdır. eğer ki üzerinde durmayı beceremeyip paytak paytak yürüyecekseniz hiç giyilmemelidir ama ceylan gibi sekebiliyorsanız çok başarılı bir ayakkabıdır.
 • 1-2 haftada dilinden anlamaya başladığın..

  kendini mi yoksa karşındakini mi kandırmaya yaradığı bilinmeyen..

  dünyayı 5-10 cm yukardan görmene yardım eden..

  duruşunu, yürüyüşünü, bakışını, gülüşünü istemeden/farkında olmadan değiştiren nane..

  haldır huldur yürümek yerini farklı bi şeye bırakıyor, böylece kişi daha sakin karar vermeyi de öğreniyor ilginç bi şekilde..
 • ayakkabı açılana kadar ayak parmaklarını plasterle kaplarsanız sonuç çok başarılı olabiliyor.
  ilk giyildiğinde "çok mu kırıtıyorum acaba?" diye sorgulatan, sonradan kırıtma dozunu ayarlamayı öğreten alet edevat.
 • yol açtığı bir handikap da post-wear sendromu olan nesne. abartısız, 3-5 cm kalınca topuğu olan, akşam ayağınızın acısından kıvrandırmayan versiyonları muhteşem olup alışkanlık yapabiliyor. yürüyüşe bi ahenk geliyo, bacaklar uzun görünüyo, kalabalık bi mecrada yürürken etraftakilerin %89,3'ü dönüp dönüp size bakıyo derken, ertesi gün anlamsız bi şekilde düz taban sandaletlerle dışarı çıkılırsa insana çok pis koyuyor.kişi kendini herkesten bi alt basamakta yürüyomuş gibi kısacııık, miniciiik, saydamm, paççozz, ucccuz hissederken, bi sonraki güzel habere kadar depresif dolaşıma geçiyor. ne demişler efenim, alışmış kudurmuştan beterdir. kür için eski düz taban günlerdeki mutlu anılarımıza dönüyoruz, rahat bile olsa ömür boyu da topuklu ayakkabı giyilemez ki.
 • insanın havasını değiştirdiği bir gerçek, giyebilsem her gün giyerim mesela ben bunu. ama insanın vücut yapısına aykırı ve sağlıksız olduğu da ayrı bir gerçek. güzel görüneceğim diye acı çekmek ise ancak kadınların yapabileceği bir şey.
 • ben bunu giymeyi belli bir dönem denedim. 2 yıl öncesine tekabül ediyor. hiç huyum değildir ama yok dedim biraz da topuklu ayakkabı giyeyim ben, babet babet neymiş, şanzelize mi burası dedim. olur olmadık yere topuklu ayakkabı giyiyorum ki işin garip olanı bununla en çok dalga geçen de benimdir. bakkala bile topuklu giyiyorum, arkadaşlarla buluşuyorum, topukluyum. resmen benimle bütünleşti bir dönem. ama yok, ı-ıh, yok olmuyor. ben ben olmaktan çıkıyorum topukluyla, sanki herkes bana bakıyor, beni inceliyor gibi geliyor. giydiğim kaç santim topuk ama ben kendimi devasa hissediyorum, herkes beni parnağınla gösterip, aa bak şuna ne giymiş diyecek gibi geliyor. neyse çıkardım topukluları, özüme döndüm. ama arada gerekiyor ya, hani selvi gibi boyum da yok düz gezeyim, hoş en çok uzunlar topuklu giyiyorlar. bir gün evlerinden aldıracam onları, o olacak. ben arada topuklu giymeye devam edeyim bari. hiç değilse annem sevinir, öbürsü dünya için bonus bunlar hep

  (sevgili günlük uyku tutmadı. inşallah hakan'ın kankası bana gelip ''hakan sana arkadaşlık teklif ediyor'' desin. inşallah yarebbim)
 • lazım olur diye alınan fakat hiç giyilmeyen, para vermesi acayip zevkli, giymesi eziyet olan şeydir.

  - oha bunları hande yener'den mi aldın ?
  - o nasıl bir ayakkabı rengi?
  - kızım niye aldın yine bunu giymeyeceksen?
  ...

  yalnız 1.80 boyunda bir kuzenim var *10 cm topuklu ayakkabıyla geziyor çok yadırgıyorum. gerekçesi de herkes topuklu ayakkabı giyince onun boyunda oluyormuş, onunda giyip o arayı kapatması gerekiyormuş çok acayip. ben 20 cm topuk giysem anca kapanıyor o fark jfhdkfjd
 • alırken hayranlıkla giyilen, havalı tezgahtarın umursamazca "nasıl oldu?" sorusuna "ayy çok rahat." diye ağzı açık cevap verilen yakışıklı ama fırlama erkek arkadaştır.ilişkinin başlarındaki hayranlık giderek azap ve acıya dönüşür.siz ona birşey yapmasanız da acaip değer verip ayakkabılıktaki en kral yere (öncekinden kalan) koysanız da o canınızı acıtmaktan keyif alır.tahammülünüzün kalmadıgı anlarda ayrılırsınız(çıkarıp yalın ayak yere basmak suretiyle) bu kez de sizi "küçük" düşürür kısa ve şişman olduğunuz gerçeğini yüzünüze vurur.ilişki bitmiş ayrılık sonrası ayak ağrıları başlamıştır.
  ta ki o'nu görene kadar.o da ne hotiç te indirim var ve vitrindeki sizin yeni sevgiliniz olmak için çapkın çapkın gülümsüyor.150. kez kendinize karşı koyamazsınız ve yeni ve zor bir aşk daha..
  zor zanaattir topuklu ayakkabı..babet gibi kısa boylu şişman biriyle evlenip huzurlu ve rahat yaşamayı tercih etmeli yaş çok ilerlemeden..
 • bünyemde afrodizyak etkisi yaratan yegane şey.