şükela:  tümü | bugün soru sor
16 entry daha
 • vücudun duruşu değiştiği için dışardan öyle anlaşılan kadındır. ama daha bi kadınsı hissetmeyle beraber içten bi ego patlaması yaşayabilir o ayrı.
 • ayağın duruşu dolayısıyla bacak kasları kasılır, kalça dışarı çıkar, vücut dengeyi sağlamak için sırtı dikleştirir yani sözkonusu olan insan iskelet ve kas yapısıyla alakalı bir durumdur. dışarıdan bakan kötüleme heveslisi kişiler tarafından 'özgüven artışı' olarak nitelendirilebilir tabi.
  ha bir de ancak özel bulduğu günlerde süslenip püslendiğinde topuklu ayakkabı giyiyorsa hatun kişi, o gün de özgüveni artsın bırakın.özgüven artışı, kaynağı ne olursa olsun, hani şu 'götü kalktı' diye kötülediğiniz şey, aslında o kadar da kötü bir şey olmayabilir mi?
 • hele bi de kulağınızda kulaklık, hareketli bir müzik dinliyor ve adımlarınızı müziğe göre daha ritmik ve emin atıyorsanız victoria's secret meleği gibin podyumda yürüyüp etrafa gülücükler, öpücükler atasınız gelir. dolayısıyla güven daha bir artar. evet.
 • ayak bileği burkulmalarına, ayak ağrılarına ve uzun dönemde topuk dikeni rahatsızlıklarına sahip olduğu düşünülürse,

  artan özgüveninin çok da önemi olmayacak olan kadındır...
 • vücudun duruşunu dışardan bakılınca "özgüvenli" olarak ayarlayarak, yani dik bir şekilde yürüyerek, topuklu ayakkabıyla dengede ve dolayısıyla ayakta devrilmeden kalabilecek kadındır.
 • eskiden bendim bu.

  sonra baktım ki, ben o görüntünün insanı değilim. ve bu halime de yansıyor.
  tamam topuklu ayakkabı giyince kendimi daha güzel ve özgüven sahibi sanıyorum ama nasıl "kof" bir güvense bu, hemen kendimi başkalarıyla kıyaslamaya başlıyorum... en nihayetinde ise, hem fiziki hem de ruhani rahatsızlık aklımı dağıtıyor, konsantre olamıyorum, saçmalayabiliyorum, kendime dürüst olamıyorum, haliyle karşımdakine hiç olamıyorum.

  bir topuklu ayakkabıya ne kadar anlam yüklüyorsun demeyin, o asla sadece bir ayakkabı değil.

  misal fondöten sürünce de aynı şey oluyor; "bu ben değilim ki" diye başlayıp yüzünü yıkayana kadar geçmeyen bir huzursuzluk...

  ben kendimi "evimde" hissetmenin peşindeyim ve evde topuklu ayakkabıyla dolaşmıyorum. evde özgüvene ihtiyacım yok, dışarıda da olmasın istiyorum.

  sonuç olarak, topuklu ayakkabı giyince özgüveni artan kadın, özgüvenini artırmak için hala bir şeyler yapabilen kadındır. saygı duyarım.
  onu da yapamayanlar var.
 • bir şey giyince kendini başka bir şey sanıyorsa psikolojik sorunları vardır diye düşündüğüm kadındır. bence doktora gitmeli, mazallah yarın öbür başına taç maç takar. ayrıca özgüven zaten yoksa topukluyla sağlanamaz onu da ekleyeyim.
17 entry daha