şükela:  tümü | bugün
  • özellikle işyerinde tık tık tık diye beyninizin içine eder... o ayakkabıyı çıkarıp hatun kişinin kafasına kafasına vurma sebebidir. toplumsal huzuru bozan dünyanın en dayanılmaz sesidir...
  • bunun üzerine birde ayakkabiyi giyen kişinin kırıttığı görülürse sinir katsayısı çizilen 8'in sonsuzluğu ile çarpılan dışavurumdur.

(bkz: ilgimi çekmek iyi değildir)
  • maalesef ki çoğu zaman çözümü yoktur. yürüyen de azap çeker kendini böyle despot bir insan zanneder tak tuk tak tuk yürürken ama elden gelen birşey de olmaz zira ayakkabı o şekilde ses çıkarsın diye üretilmiştir. ayrıca tek ses çıkaran bayan ayakkabısı değildir, erkek ayakkabıları da yeri geldiğinde benzer bir ses çıkarırlar.

ama daha fenası yeni cilalanmış bir yerde spor yada benzeri ayakkabıyla gezmektir çünkü onlar tıklamaz gırçlarlar ki hakikaten kötü bir sestir.
  • üniversitede öğrenci yurdunda kalıyorsanız eğer, gecenin bir vakti 'tam uyuyacağım lan' dediğiniz an diğer odalardan herhangi birinin hatun arkada$ını yahut sevgilisini yurda sokmaya çalı$tığının i$areti olarak beyninizde yankılanır o topuk sesleri. sonra uyuyamazsanız tabi, uyku tutmaz. siz yalnız yurt kö$elerinde bir ranza üzerinizde sağ tarafınızda dolu kül tablası ile baş ba$a iken 'elalem $ehvetli biçimde sabahlara kadar siki$iyor ulan der, hayatın ve a$kın amına koymak istersiniz.
  • bana vaktiyle, hatta cok mühim bir vize öncesi, uzaklardan duyarak kendi kendine psikanaliz yaptırmıs büyülü ses. olayı söyle aktarmak isterim:
    bos kantinde oturmus son tekrarları yaparken uzaktan bir topuklu ayakkabı sesi geldi, o anki düsüncelerime oranla yüzümü eksitmisim. arkadasım uyardı "hayırdır?" diye. o an kafamda simsekler caktı ve sunun farkına vardım.. calısan bir annenin evladı olarak, topuklu ayakkabi sesi bana annemin evden ayrılısını ve/ya aksam eve geri dönüsünü anlatırdı, tabi buna baglı olarakta üzüntümü ve/ya sevincimi. o sesi bir tek anneme yakıstırmıs olmalıyım ki, topuklu ayakkabıyı güzel kadınların giymesi gerektigine inanmısım, o beyin delen, beynin icine eden sesin sonunda karsınıza güzel bir kadın dikilmisse cekilir o ses ancak.
    ve hemen ardından saskınlık icinde gülümseyerek arkadasıma bunu anlattım, sonunda da ekledim.. "sanırım topuklu ayakkabı giy(e)meme sebebimi anlıyorum, cünkü kendimi hic güzel bulmuyorum.."
  • sirf bu tingirti yüzünden extra ince topuklu ayakkabi giydigim olur arada bir, nitekim bayilirim o seslere.
    yalniz okula gec kalindiginda sanki bu sesin senin ayakkabindan geldigini o siniflarin icindeki herkes biliyormus gibi gelir sana; nitekim acele etsen bir türlü olur, aman tingirdamasin diye yavas yürüsen bir baska türlü.
  • kişinin kendisini bile rahatsız eden sestir. özellikle işyerinde tüm koridorlarlar boşken gideceğiniz odaya varma isteğiniz her tıkırtıyla biraz daha artar. siz yürüdükçe koridor uzar, merdivenlerin basamak sayısı artar. sanki herkesin sizin yürüdüğünüzü bildiğini hissederseniz.
    aynı zamanda sürekli topuklu ayakkabı giyen kişilerle de bütünleşen sestir. kişinin geldiğini işyerinin kapısından girişinden itibaren tanırsınız. özellikle kişisel olarak kendi hocamın okula gelişini tanımama ve hazırlık yapmama olanak sağlayan sestir bu anlamda.
  • (bkz: nal sesi)
  • sınavlarda iki dk yerinde durmadan dolanan gözetmen tarafından çıkarılıyorsa bu ses delirtir insanı.
  • (bkz: yumurta topuk)