• bana vaktiyle, hatta cok mühim bir vize öncesi, uzaklardan duyarak kendi kendine psikanaliz yaptırmıs büyülü ses. olayı söyle aktarmak isterim:
    bos kantinde oturmus son tekrarları yaparken uzaktan bir topuklu ayakkabı sesi geldi, o anki düsüncelerime oranla yüzümü eksitmisim. arkadasım uyardı "hayırdır?" diye. o an kafamda simsekler caktı ve sunun farkına vardım.. calısan bir annenin evladı olarak, topuklu ayakkabi sesi bana annemin evden ayrılısını ve/ya aksam eve geri dönüsünü anlatırdı, tabi buna baglı olarakta üzüntümü ve/ya sevincimi. o sesi bir tek anneme yakıstırmıs olmalıyım ki, topuklu ayakkabıyı güzel kadınların giymesi gerektigine inanmısım, o beyin delen, beynin icine eden sesin sonunda karsınıza güzel bir kadın dikilmisse cekilir o ses ancak.
    ve hemen ardından saskınlık icinde gülümseyerek arkadasıma bunu anlattım, sonunda da ekledim.. "sanırım topuklu ayakkabı giy(e)meme sebebimi anlıyorum, cünkü kendimi hic güzel bulmuyorum.."
  • yolda yürürken önden yürüyen erkeklerin hemen hemen hepsinin dönüp bakmasını sağlayan ses. illa o topukluları nasıl birinin giymiş olduğunu görecekler...
  • özellikle işyerinde tık tık tık diye beyninizin içine eder... o ayakkabıyı çıkarıp hatun kişinin kafasına kafasına vurma sebebidir. toplumsal huzuru bozan dünyanın en dayanılmaz sesidir...
  • gerçekten eğlenilmiş, müziğin zevk verdiği, alkolün damağı şenlendirdiği bir gecenin sonunda arabaya doğru ilerlerken elini tuttuğunuz sevgilinin sokağı dolduran ve çınlatan topuk sesleriyse bunlar insanı bir 10 sene daha yaşamaya sevk edebilir.
  • bu sesi duyup kafayı çevirmemek imkansız. tahrik olmakla alakası olan bir durum da değil hani. ama arkanı dönünce yumurta topuk giymiş bıyıklı bir adam görmek... o hüzünlü işte.
  • iran'da, erkeklerin gunaha girmesine neden oldugu iddia edilerek yasaklanan ses.

yuksek din irfan ilim bilim komisyonunda soyle konusuldugu soyleniyor.

(komisyon baskani) o ses, bir kere erkeklere kadinlarin varligini hatirlatiyor.kadinin varligini hatirlatmasini gectik, onun erkekle ayni mekanda oldugunu ima ediyor. ayni mekanda olduklarinin ve o mekanda yuruyerek kendilerini gosterme cabalarinin gunahini kendilerine yukleyerek savsak bile ayakkabilarinin cikardigi sesten ici bir tuhaf olanlarin gunahlarini ne yapalim?
    (sesler....)peki arkadaslar ne yapalim, nasil gunaha girmeyelim?

(bir akilli alim) "topuklu ayakkabi giymesinler, duz ayakkabilarinin altina kavucuk koysunlar ses gelmesin. kapansinlar cadir'in altinda kadin mi var erkek mi var belli olmasin!"
    .....
    "gunahsiz bir dunya icin butun kadinlarin canlari ceheneneme" slogani ile biten bu muhim toplantida verilen kararin etkisi "topuklu ayakkabi sesi" entrysiyle eksisozlukte bile goruldugu biliniyor. sozlukte, topuksuz ayakkabi, ayakkabisiz kadin, kadinsiz dunya, gunahsiz dunya gunleri duasina cikmak icin zirve yapilacagi da ortalikta donen soylentiler arasinda.

ya rab tahran haber servisi cleveland subesi duyurdu.
    .
  • ruh haline göre kimi zaman tahrik, kimi zamansa cinayet sebebidir.
  • düşman topçusuna yerini belli eden süvarinin sesidir.
  • topuklu ayakkabı giymiş 4-5 kişi yanyana yürürken atlı süvari sesi çıkarabilme imkanı veren ses.
  • sınavlarda iki dk yerinde durmadan dolanan gözetmen tarafından çıkarılıyorsa bu ses delirtir insanı.
hesabın var mı? giriş yap