şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hatun kisilerin kendilerine sarkan elemanların hakkından gelmeleri icin eldeki veya bu durumda ayaktaki kısıtlı imkanları maksimum oranda kullanma şekillerinden biridir.

    ayakkabı çıkarılır ve parmak kısmından sikica kavranir*, ardindan sarkmanin siddetiyle orantili olarak ayakkabinin topuk kismi sarkan hanzonun* kafasina ya da seyin* kafasina hizlica gecirilir.

    yontem etkilidir ama orasina burasina topuk yiyen arkadas biraz toparlandiktan sonra tum sinirini* sizden cikarmaya kalkacagi icin, ortamdan hizlica uzaklasmak gerekir. (bkz: tabanlari yaglamak)
  • (bkz: geri)
  • bir örneği, ayakkabıyı çıkarmadan döner tekme atmak olan yollardır. yalnız bu biraz tarantino'vari bir senaryo. karşıdaki insanın ölmesini istemeyenlere önerilmez. bir de insan dediğin varlık her şeyi silah olarak kullanabiliyor maşallah! sözlük yazarlarının bile dudaklarını uçuklatan yöntemler çoktan icat edilmiştir.
  • 1-klasik yöntem: sokakta sataşana topuklu ayakkabı ile karşılık verilmesi. (topuk kısmı ile hedefin tercihen baş kısmına darbeler indirilmesi) 2-en klasik yöntem: cekicilik unsuru olarak topuklu ayakkabı kullanımı. etek-topuklu ayakkabı kombinasyonu halinde uyulması önerilen kurala (etek boyu kısaldıkça topuk yükselmeli, etek boyu uzadıkça topuk alçalmalı) uyuluyorsa yüksek topuğun daha etkili bir silah haline gelmesi muhtemeldir. 3-psikolojik savaş yöntemi olarak topuklu ayakkabı: çevredeki diğer hatunların daha da tepesinden bakmanın veya daha az aşağısında kalmanın yarattığı daha olumlu duyguların avantajıyla takılma.