şükela:  tümü | bugün
  • torba yasa oluyorsa olması gerekendir.

hiçbir başlığa uymayan tasnif dışı* entryleri buraya yazacağım. böylece duvar yazısı, kendime not, ekşi itiraf vb başlıklarda gezinmeye gerek yok.

yazsanız da önemli değil çünkü başlıkta kendi entrylerimi filtreleyebiliyorum.
  • evet arkadaşım sen muhtemelen bana meslekle (veya başka bir konu ile) ilgili uzun cevap gerektiren bir soru sordun ve cevap olarak bu entry'nin bakınızını aldın. peki neden?

daha önce mesleğimle ilgili soru sorup detaylı bilgi talep eden ve benim de dönüş olarak 3 paragraf uzunluğunda cevap verdiğim 100 kişinin yaklaşık 50'si dönüş olarak teşekkür ederim bile demedi. soruyu sorarken saygı sevgiden yerlere eğilenler cevabı alınca basıp gitti. üstelik bu skala üniversite tercihi yapacak ergenden çocuğu için bu mesleği düşünen iş güç sahibi adama kadar değişiyor.

kimsenin teşekkürüne ihtiyacım yok ama kendimi enayi gibi hissetmeme senin de kendini uyanık sanmana da tahammülüm yok. belki de sen o teşekkür edecek yüzde 50 lik dilimdeki "yaş"tın ama sen de kuruyla birlikte yandın.

nasıl olsa bu coğrafya kurunun yanında yanan %50 lere alışık..
  • şu siktimin sözlüğüne bir süre bir şey yazmayacağım. "bir süre" ne kadar sürer bilmiyorum.